S11 może przechodzić przez gminę Ryczywół (film)

Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu przedstawiła studium korytarzowe drogi ekspresowej S11.

Przed tygodniem przedstawiliśmy koncepcję poprowadzenia S11 z uwzględnieniem obwodnicy Obornik. Dziś zapraszamy do zapoznania się ze studium dotyczącym przebiegu przez gminy Rogoźno i Ryczywół. Jden warinat przewiduje budowę drogi wzdłuż oobecnej DK11. Pozostałe koncepcje to nowe rozwiązanie. S11 miałaby prowadzić przez znaczną część gminy położonej nad Flintą. To byłby zapewne bardzo duży bonus dla rozwoju najmniejszej gminy w powiecie obornickim.

Poniżej wszystkie wstępne koncepcje przebiegu korytarzy S11 oraz przypomnienie wypowiedzi Burmistrz Obornik Tomasza Szramy dotyczącej S11.

 

Komentarze  

+8 #1 Wojciech 2018-07-09 13:56
Branie na poważnie jakiejkolwiek opcji innej niż przebieg S11 w obecnym korytarzu DK11 jest zwyczajnie chore i bardzo źle świadczy o pomysłodawcach i ich braku przewidywania skutków tak nietrafionej decyzji . Czemu ma to służyć poza biciem piany ? Rzekomy rozwój gminy to przecież bzdety . Chyba , że chodzi o jakieś lokalne "interesiki" . Inne warianty to gigantyczne dodatkowe koszty , degradacja przyrody ,zniszczenie najpiękniejszyc h miejsc krajobrazowych naszej okolicy i likwidacja mnóstwa ledwie co wybudowanych nowych domów (także właśnie rozpoczętych budów). Każdy zdrowo myślący i kalkulujący zdaje sobie sprawę że tylko wariant 1 i 1A (czyli po starej trasie) powinien być rozważany bo będzie kosztował zdecydowanie mniej i pociągnie za sobą minimalną ilość zlikwidowanych gospodarstw domowych .
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież