Przejdź do głównej treści

Przepiękny pokaz sztucznych ogni w Obornikach (film)

| Łukasz | Lokalne

Licznie zgromadzeni nad Wartą oborniczanie ponownie zobaczyli przepiękny pokaz sztucznych ogni.

Wianki to jedna z obowiązkowych pozycji w harmonogrami obchodów Dni Obornik, na której trzeba być. Dwa żywioły - ogień i woda - tworzą tego dnia spektakl, którym publiczność żyje przez cały rok i z utęsknieniem czeka na kolejne Wianki. Sobota 23 czerwca nie zachwycała pogodą, ale wieczorem nad Wartą ponownie zebrały się tysiące osób, aby podziwiać show. Kolejny raz nikt się nie zawiódł. Było warto przyjść!

 

Powrót Bajki do centrum Obornik przestaje być jedynie zapowiedzią. Po ogłoszeniu przetargu przez PWiK zajrzeliśmy do dokumentacji projektowej i sprawdziliśmy, jak będzie wyglądał nowy obiekt, który ma powstać przy fontannie.
Od około miesiąca trwają prace na ul. Wojska Polskiego w Rogoźnie. Kierowcy wciąż muszą liczyć się z utrudnieniami i tymczasową organizacją ruchu, remont ma zakończyć się do końca czerwca.
30.05.2026 r. w Parku Niepodległości w Rogoźnie odbędzie się Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali dmuchańce, pianę party, animacje i strefę relaksu dla całych rodzin.
Na Rynku w Obornikach odbyły się 29.05.2026 r. Regionalne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 50-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Obornikach. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, medale i awanse dla strażaków PSP oraz druhów OSP.
29.05.2026 r. w Obornikach kierowcy nie przejadą przez rynek, a autobusy nie zatrzymają się na głównym przystanku. Utrudnienia potrwają od godz. 7:00 do 15:00 i są związane z Regionalnymi Obchodami Dnia Strażaka.
Do powiatu obornickiego trafią środki z programu „Ochrona Zabytków 2026”. Dotacje otrzymały kościoły w Wełnie i Objezierzu. Wręczenie promes odbyło się 21.05.2026 r. w Rogoźnie.
23 i 24.05.2026 r. lądowisko w Słonawach koło Obornik zamieni się w ogromny obóz wczesnośredniowieczny. Radzim 2026 to dwudniowe widowisko z wielką bitwą, koncertami, warsztatami i pokazami życia sprzed setek lat.