Tomasz Szrama obniżył sobie sam wynagrodzenie

Burmistrz Obornik od 1 lipca będzie miał mniejszą pensję.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, które weszło w życie 19 maja 2018 r., obniżone zostały wynagrodzenia wójtom, burmistrzom, prezydentom miast. Wokół tego tematu jest wiele nieścisłości i niezgodności. Rozporządzenie to jest sprzeczne aż z 4 aktami prawnymi. Informuje o tym portalsamorzadowy.pl. Złamana została Europejska Karta Samorządu Lokalnego, a zarzut dotyczy drastycznego złamania art. 6, w którym mowa o bezprawnej ingerencji w JST. Rozporządzenie sprzeczne jest także z Konstytucją RP. Prawnicy dostrzegają także złamanie zapisów ustawy o pracownikach samorządowych oraz ustawy o KWRSiT rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Nie może więc dziwić, że duża część obornickich radnych była przeciwna wprowadzenia w ogóle pod obrady punktu o podjęciu uchwały o obniżeniu wynagrodzenia Burmistrza Obornik.

Burmistrz Tomasz Szrama pomimo tak wielu wątpliwości chciał, aby Rada przyjęła uchwałę. Ostatecznie radni nie zajmowali się tym tematem. Tomasz Szrama jednak sam z własnej woli jeszcze dziś podjął decyzję o obniżeniu swojego wynagrodzenia. Aneks do umowy o obniżeniu pensji podpisał także jego zastępca Piotr Woszczyk.

Poziom wynagrodzeń w budżetówce budzi ogromne emocje. Populistyczna decyzja o obniżeniu wynagrodzeń może mieć wiele konsekwencji. Wielu z nas narzeka na brak wykwalifikowanej kadry w urzędach. Osoby przechodzą do sektora prywatnego, gdzie można zarobić więcej. Obniżanie pensji najważniejszym osobom w samorządach na pewno nie poprawi sytuacji. Może spowodować obniżenie poziomu zarządzania naszymi samorządami, a przy okazji też może wzrosnąć podatność na dodatkowe pokusy. 

W tym miesiącu decyzję o uposażeniu będą podejmować zapewne jeszcze Rada Gminy w Ryczywole, Rada Miejska w Rogoźnie oraz Rada Powiatu Obornickiego.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież