Jest śledztwo w sprawie wiaty w Boguniewie

Obornicka policja prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 271§ 3kk. Sprawa dotyczy funduszu sołeckiego w Boguniewie.

Zawiadomienie o prowadzeniu śledztwa wpłynęło do Urzędu Miejskiego w Rogoźnie na początku maja. Informację o tym otrzymali także radni. To oni kilka tygodni wcześniej podjęli decyzję, aby nie zgłaszać sprawy do prokuratury. Znaczna część radnych była zdecydowana przeciwna temu. Reszta wstrzymała się od głosu. Sprawa jednak trafiła do Temidy, gdyż otrzymała takie zwiadomienie.

O co chodzi z wiatą w Boguniewie?

Pod koniec grudnia Sołtys Boguniewa Marta Strzykała złożyła fakturę na wykonanie wiaty. Rachunek został opłacony. Fizycznie w Boguniewie nie ma jeszcze wiaty. Podczas zebrania wiejskiego w marcu sołtys Marta Strzykała wyjaśniała, że są elementy do budowy wiaty, a sama przecież faktura stanowi tylko część kosztu budowy zadaszenia. 

Sprawę miała wyjaśnić komisja m.in. z radną Ewą Wysocką, która to uczestniczyła w marcowym zebraniu. Sprawdzono m.in. dokumentację i drewno, które miało być składowane w tartaku. Ustalone dane przedstawiono na sesji. Rada Miejska odniosła się negatywnie do pomysłu zgłoszenia sprawy do prokuratury. Pojawiły się głosy, że powinien to uczynić Burmistrz Rogoźna. 

Czemu jednak sprawa trafiła do Temidy?

Wg plotek, które się pojawiają wokół tej sprawy, temat ujrzał światło dzienne ze względu na konflikt we wsi. Na razie nikt jednak nie jest oskarżony w sprawie funduszu sołeckiego. Komenda Powiatowa Policji w Obornikach prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na poświadczeniu nieprawdy w dokumentacji finansowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej tj. przestępstwo określone art. 271§ 3kk.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież