Przejdź do głównej treści

Od marca taniej z Poznańskim Busem

| eoborniki.pl, um oborniki | Lokalne

poznanskibus partenerem obornickich kart seniroa i duzej rodziny

Od 1 marca będzie można taniej jeździć autobusami Poznańskiego Busa.

Juź we wtorek informowaliśmy o planowanej obniżce cen dla m.in. seniorów (tutaj). Dziś możemy podać szczegóły. Dzięki podpisanemu porozumieniu kolejny partner dołączył do programów „Obornickiej Karty Seniora” oraz „Obornickiej Karty Dużej Rodziny”. Jest to firma Poznański Bus, która zapewnia miedzy innymi połączenia autobusowe na trasie Oborniki – Poznań.

Przewoźnik posiada w swojej flocie ponad 40 autobusów i busów. Wielu mieszkańcom gminy Oborniki znane są charakterystyczne autobusu z koziołkami, którymi podróżują m.in. uczniowie obornickich szkół oraz pracownicy kilku zakładów pracy dojeżdżający do Poznania, Tarnowa Podgórnego, Swarzędza czy Gądek. Firma gwarantuje wysoką jakość wykonywanych usług. Standardem będą m.in. autobusy wyposażone w klimatyzacje oraz bezpłatne WI-Fi.

Właściciele kart już od 1 marca będą mogli skorzystać ze zniżek oferowanych przez nowego partnera. Przewoźnik seniorom oraz dużym rodzinom udzieli  25 % zniżki przy zakupie biletów jednorazowych oraz 30 % rabatu przy zakupie biletów miesięcznych.

Zachęcamy do skorzystania z oferty partnera.

28.06.2001 Starostowie Christian Zuhlke - Luchow-Dannenberg i Jacek Koralewski - Powiat Obornicki podpisali w Objezierzu umowę o partnerstwie powiatów.
Gmina Oborniki pozyskała dofinansowanie do remontu szatni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rożnowie. Pieniądze pochodzą z programu "Szatnia na Medal - Edycja 2026".
Od 30.06.2026 r. kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami na moście na Wełnie w Obornikach. Wprowadzono ruch wahadłowy, zamknięto jeden pas oraz kładkę dla pieszych.
Na budowie obwodnicy Rogoźna zakończył się kolejny miesiąc robót. Drogowcy ułożyli warstwę ścieralną na prawie całym odcinku drogi głównej i wykonali nasadzenia zieleni.
Gmina Oborniki pojawiła się w rozmowie o możliwej lokalizacji stałej bazy wojsk USA pod Poznaniem. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wskazał, że w grę może wchodzić duży grunt blisko Biedruska.
Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.
Gmina Oborniki przekazała informację od wykonawcy inwestycji kolejowej o wydłużeniu terminu zamknięcia przejazdu na ul. Kowanowskiej. Mieszkańcy czekający na jego otwarcie będą musieli uzbroić się w cierpliwość na dłużej, niż zakładano – a na pytania naszej redakcji o przyczyny opóźnień w pracach w…