Szkolenie nt. funduszy dla przedsiębiorców (film)

szkolenie nt. funduszy dla przedsiebiorcow

Fundusze unijne były przedmiotem szkolenia dla przedsiębiorców z powiatu obornickiego.

Spotkanie miało miejsce 6 lutego. Na zaproszenie Przewodniczącego Komisji Gospodarczej Rady Powiatu Obornickiego Krzysztofa Ostrowskiego do sali sesyjnej Starostwa przybyła Bogumiła Frąckowiak z Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. Szkolenie, w którym udział wzięli przedsiębiorcy i reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych, dotyczyło środków unijnych, które są do pozyskania w perspektywie unijnej 2014-2020.

Bogumiła Frąckowiak zwróciła uwagę na kilka bardzo ważnych spraw dotyczących Polski. Siłą naszego kraju jest edukacja. Mamy wielu wykształconych młodych osób, co nie jest na pewno atutem państw z południowej części Europy. Bolączką jest za to innowacyjność. Polska ma na koncie wiele odkryć i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Niestety rzadko te wynalazki trafiają na rynek. Wiele polskich firm kupuje rozwiązania technologiczne na świecie nie mając pojęcia, że one są dostępne w Polsce i są o wiele tańsze.

Polska może też mieć mocno zmniejszone środki unijne w kolejnych latach. Nie wykorzystujemy tych, które mamy zagwarantowane w obecnej perspektywie. Szczególnie dotyczy to tzw. ściany wschodniej. Wielkopolska radzi sobie z pozyskiwaniem unijnych środków świetnie i jest na 3 miejscu wśród wszystkich województw.

Szkolenie odbywało się pod patronatem europosłanki Krystyny Łybackiej.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież