Przejdź do głównej treści

Otwarcie i poświęcenie wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Grudnie

| UG Rogoźno | Lokalne

świetlica wiejska w Grudnie, fot. UG RogoźnoUroczyste otwarcie i poświęcenie sali wiejskiej w Grudnie Rada Sołecka na czele z Sołtysem Jackiem Janka zaplanowała podczas zebrania wiejskiego zorganizowanego 23 września. Uroczystość rozpoczęła sie od przywitania wszystkich gości oraz mieszkańców sołectwa Kaziopole w skład którego wchodzą wsie Grudna, Kaziopole i Wełna przez Sołtysa.

Następnie głos zabrał Burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, który przedstawił informację na temat remontu ww. świetlicy i podziękował na wykonanie tego remontu głównemu wykonawcy panu Włodzimierzowi Krug oraz podkreślił, że odtąd gospodarzami w niej będą mieszkańcy sołectwa i żeby uszanowali świetlicę, która została wyremontowana.

Symbolicznego przecięcia wstęgi w głównych drzwiach wejściowych dokonali: Burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, mieszkanka Grudny Zofia Bok, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Zdzisław Hinz, wykonawca remontu Włodzimierz Krug, wikariusz parafii z Parkowa Jan Andrzejewski oraz sołtys Jacek Janka. Po przecięciu wstęgi zaproszeni goście oraz mieszkańcy sołectwa udali się do "małej sali" gdzie nastąpiło poświęcenie nowo wyremontowanej sali. Po głównych uroczystościach rozpoczęło się zebranie wiejskie.

„Modernizacja i remont świetlicy wiejskiej w Grudnie z wyposażeniem ” obejmowała swoim zakresem remont pomieszczeń sali, kuchni i pomieszczeń wc, wraz z wyposażeniem kuchni i zakupem wyposażenia do świetlicy. Wniosek o przyznanie pomocy został złożony do Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Dolina Wełny” w dniu 24.05.2010 roku. w ramach działania Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Wniosek został uznany za zgodny z Lokalną Strategią Rozwoju, uzyskał 18,09 punktów i umieszczony na 3 miejscu na liście ocenianych operacji. Następnie został przekazany do Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, gdzie przechodził dalszą weryfikacje i został rozpatrzony pozytywnie.

Umowa o przyznanie pomocy została zawarta w dniu 09.11.2010 roku. W dniu 31.05.2011r.zostało wszczęte postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego. W wyniku przeprowadzonego postępowania w dniu 17.06.2011r. wyłoniono wykonawcę zadania, którym został Pan Włodzimierz Krug prowadzący Zakład Malarski w Rogoźnie, który zaoferował wykonanie za kwotę brutto w wysokości 142 538,16 zł. Prace zostały rozpoczęte w dniu 28.06.2011r., a zakończone zgodnie z umową i aneksem w dniu 25.08.2011 roku. Obowiązki nadzoru inwestorskiego pełnił Pan Andrzej Fiedosiuk prowadzący działalność gospodarczą Projektowanie i Nadzory Budowlane w Wągrowcu za kwotę brutto 4 305,- zł. Całość zadania w 75% wydatków kwalifikowalnych jest finansowana z PROW w zakresie działania: „Odnowa i rozwój wsi,” 25% ze środków własnych gminy, a podatek VAT jest wydatkiem niekwalifikowalnym.

W dniu 25 kwietnia 2025 roku odbyła się w Rogoźnie Inauguracja Rogozińskiego Questu Powstańczego oraz Rajd z questem szlakiem Powstania Wielkopolskiego w Rogoźnie.
1 maja odszedł Zygmunt Dyczkowski. Przez 31lat kierował Szkołą Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.
Na aktywne spędzenia majówki zaprasza Centrum Rekreacji Oborniki. Będzie otwarte przez cały weekend!
W Starostwie Powiatowym w Obornikach otwarto Terenowy Punkt Paszportowy. To ogromny sukces Powiatu Obornickiego.
25 maja odbędzie się wędrówka wzdłuż Samicy Kierskiej. To kolejna akcja pomocy dla Wiktorii Rembacz.
Jubileusz 745-lecia Rogoźna przyciąga liczne grono sympatyków aktywnego spędzania wolnego czasu. Za nami liczne zawody. Kolejne już niebawem.
 Od 30.04.2025 r. rozpocznie funkcjonowanie Terenowy Punkt Paszportowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Obornikach.