Przejdź do głównej treści

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa księdza Jana Andrzejewskiego

| gmina rogoźno | Lokalne

Jubileusz 25-lecia kaplanstwa ks. Jana Andrzejewskiego

W minioną sobotę 30 września w Kościele pw. NMP Królowej Świata w Parkowie odbyła się uroczysta msza święta dziękczynna z okazji Jubileuszu 25 – lecia Kapłaństwa proboszcza tej parafii księdza Jana Andrzejewskiego. Mszę świętą prowadzoną przez Jubilata koncelebrował ksiądz Arcybiskup Gnieźnieński – senior Henryk Józef Muszyński, który w homilii podkreślał, że jest to również Jego jubileusz, bowiem 25 lat temu ksiądz Jan Andrzejewski był jego pierwszym kapłanem wyświęconym po otrzymaniu Sakry Biskupiej. Księdza Jana określił mianem – pierworodny syn duchowny.

Ksiądz Jan przyjął święcenia kapłańskie w 1992 roku. Posługę kapłańską sprawuje w parkowskiej parafii już od 10 lat i cieszy się szacunkiem swoich parafian.

Po uroczystej mszy świętej jubilat spotkał się z gośćmi na uroczystym obiedzie, w którym uczestniczył Ksiądz Arcybiskup, Burmistrz Rogoźna i zaproszeni goście. Jubilat odebrał wiele ciepłych słów i życzeń w dniu swego święta. Dziękował przybyłym gościom, rodzinie i przyjaciołom, ludziom, których napotkał na swojej drodze kapłaństwa, których mógł słuchać, wspierać i otaczać modlitwą. Dziękował za czas i wysiłek poświęcony jego osobie, ofiarowaną pracę czy najmniejszy gest serdeczności i uśmiech.

Uroczystość zakończył zwyczajowy tort i staropolskie 100 lat zaśpiewane specjalnie dla księdza Jana.

My dołączając się do życzeń przytoczymy słowa św. J.M Vianney:
„Dobry pasterz (…) jest największym skarbem, jaki dobry Bóg może dać parafii"
i życzymy kolejnych jubileuszy w zdrowiu i radości serca, by Bóg Księdzu błogosławił,
oraz umacniał nieustannie swoją łaską.

 

W Starostwie Powiatowym w Obornikach ustalono organizację ruchu na czas remontu mostu na Wełnie. Piesi nie stracą przejścia, a auta pojadą wahadłowo z priorytetem dla kierunku do Rynku rano.
Pod koniec czerwca ma rozpocząć się przebudowa mostu na Wełnie przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach. W tym samym czasie ruszyć ma także przebudowa ul. Ks. Szymańskiego i budowa ronda przy poczcie. Mieszkańcy mogą jeszcze wziąć udział w konsultacjach dotyczących organizacji ruchu i przeprawy dla pies…
Od 12.05.2026 r. kierowcy w Parkowie pojadą objazdem. Zmiany mają związek z budową drugiego toru kolejowego i nowej przeprawy mostowej na Warcie przy linii kolejowej nr 354.
Po wielu miesiącach prac otwarty zostanie most na rzece Wełnie w miejscowości Wełna w gminie Rogoźno. Przeprawa po przebudowie umożliwi ruch pojazdów o masie do 40 ton i przywróci pełne połączenie ważnej trasy dla całego regionu.
W sobotę 9 maja w Rogoźnie odbędzie się akcja znakowania rowerów. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oznaczyć swoje jednoślady na parkingu Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego.
Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem. 
3 maja 2026 r. w Rogoźnie odbędą się miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Program obejmuje mszę w kościele pw. Ducha Świętego, przemarsz oraz oficjalne uroczystości na Placu Karola Marcinkowskiego.