Przejdź do głównej treści

Od jutra zmiana w rozkładzie jazdy pociągów!

| eoborniki.pl za pkp | Lokalne

Zmiana rozkladu jazdy pociagow

Od 11 grudnia wchodzą zmiany w rozkładach jazdy pociągów w Polsce. 

 

11 grudnia 2016 roku w Polsce i w większości krajów Europy zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Mieszkańcy wielu regionów kraju zyskają sporo nowych połączeń. Przewozy Regionalne każdego dnia będą oferowały swoim podróżnym średnio ponad 1800 pociągów regionalnych i aglomeracyjnych. W ofercie przewoźnika znajdą się także pociągi łączące sąsiadujące ze sobą regiony oraz kursy do miejscowości turystycznych. Niektóre nowe połączenia pojawią się w naszej ofercie 1 stycznia 2017 r.

Oto najistotniejsze fakty dotyczące Przewozów Regionalnych:

• Nowe bezpośrednie relacje pociągów: Kalisz – Wrocław, Piła – Olsztyn i Piła – Toruń.
• Wygodniejszy dojazd w Kotlinę Kłodzką: bezpośredni pociąg relacji Poznań – Międzylesie obsługiwany komfortowymi zmodernizowanymi wagonami.
• Podniesienie prędkości części pociągów na trasie Poznań – Szczecin (na wybranych odcinkach) do 140 km/h.
• Prace modernizacyjne na liniach kolejowych Poznań – Czempiń i Poznań – Inowrocław.
• Wstrzymanie ruchu pociągów na trasie Krotoszyn – Grabowno Wielkie.

Planując podróż w najbliższych dniach warto wcześniej sprawdzić rozkład jazdy. Zapewne zaoszczędzi to rozczarowań. Można to uczynić na stacjach kolejowych, jak i też poprzez stronę www.rozklad-pkp.pl

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Obornikach zmienia swoje oblicze. W miejscu betonu pojawia się zieleń, a przestrzeń miejska ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom i naturze. 
Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim.