Oborniki ogłosiły przetarg na komunikację

Przetarg na komunikacje w gminie Oborniki

Do 10 listopada można składać oferty na obsługę pasażerskę gminy Oborniki. Otwarcie kopert nastąpi o godz. 10:00 w sali sesyjnej.

Ostatnie lata przyniosły gminie Oborniki wiele inwestycji poprawiających standard życia jej mieszkańców. Do jednych z najważniejszych projektów należy stworzenie komunikacji miejskiej. Dotychczas wszystkie przetargi wygrywał warszawski Warbus. Jak będzie tym razem?

Zanim ogłoszono przetarg w obornickim magistracie trwało sprawdzanie wielu wariantów. Chyba najwcześniej upadł pomysł stworzenia własnej spółki komunikacyjnej. Na razie jest bowiem problem z pozyskaniem zewnętrznych środków. Następnym elementem poddanym wnikliwej analizie była sprawa długości nowej umowy. rozważano nawet 7lat. Ostatecznie postanowiono, że będą to 3 lata. Okres ten jednak jest nieprzypadkowy. W Urzędzie wierzą, że do tego czasu będą już dostępne środki unijne, które pozwolą Obornikom na stworzenie własnej floty autobusowej. 

Wg zamówienia operatorzy muszą zagwarantować conajmniej 10 pojazdów. Nie mogą one być starsze niż z 2008r. Cztery z nich mają mieć 7,5-9 metrów z dwiema parami drzwi i a sześć pzoostałych długość 9,5-10,9 metrów z co najmniej dwiema pasami drzwi. 

O wyborze najlepszej oferty zadecydują takie czynniki: cena (60%), zatrudnienie kierowców w oparciu o umowę o pracę (15%), jakość – rok produkcji pojazdu (20%) i jakość – klimatyzacja w części pasażerskiej (5%).

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież