Rogoźno. Skwer im. Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

nszzzz

 

Dnia 24 sierpnia br. na Sesji Rady Miejskiej w Rogoźnie, radni ilością 11 głosów za, przy 2 wstrzymujących się przyjęli wniosek Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Wielkopolska, nadając skwerowi przy ulicy W. Poznańskiej w Rogoźnie imię Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

 

Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych nie szczędzili krwi i zdrowia w walce o Wolną Polskę, której poświęcili  całe swoje życie, nadanie skwerowi ich imienia jest oddaniem hołdu i należytym upamiętnieniem tych wielkich bohaterów w świadomości społeczeństwa Gminy Rogoźno.

Z Gminą Rogoźno było związanych kilku żołnierzy NSZ, w tym ppor. Leon Cybulski ps. „Znicz”,  Jan Światowiec, Michał Michalski ps. „Skała”,  Kazimierz Wieczorek ps. „Zagajny”.  W ten sposób oddano im należyty hołd i przywrócono ich pamięć do panteonu polskich i gminnych bohaterów. 

Komentarze   

0 #1 Andrzej 2017-09-12 17:12
O ile wiem, to ten skwer jest miejscem po synagodze zniszczonej w czasie 2 wojny. Naprawdę nikomu nie przeszkadzało nazywać imieniem NSZ takiego miejsca?
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież