Przejdź do głównej treści

Będzie cieplej w „dwójce”

| UM Oborniki | Lokalne

Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę dotyczącą termomodernizacji budynków Szkoły Podstawowej nr 2 (pawilon I i pawilon II). Przedsięwzięcie to pozwoli na zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w tych budynkach, a tym samym przyczyni się do znacznego zmniejszenia kosztów związanych z utrzymaniem szkoły.

Inwestycję o wartości 635 490, 31 zł będzie realizowało Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego POMET z Wronek. Termin zakończenia termomodernizacji wyznaczono na 14 września 2011 r.

W podpisaniu umowy oprócz burmistrza i reprezentantów firmy, realizującej przedsięwzięcie wzięła udział również dyrektor szkoły Aldona Święcichowska.

 

źródło UM Oborniki

Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach został  otwarty dla ruchu. Autobusy linii 23 wróciły już na stałą trasę i ponownie obsługują przystanek przy ul. Łukowskiej.
Firma PORR S.A. kolejny raz przesunęła termin przywrócenia stałej organizacji ruchu przy przejeździe kolejowym na ul. Łukowskiej. Według nowego komunikatu kierowcy mają pojechać normalnie dopiero od 21.05.2026 r.
Koleje Wielkopolskie poinformowały o wprowadzeniu autobusowej komunikacji zastępczej na linii nr 354. Utrudnienia obejmą odcinek Wargowo – Oborniki Wielkopolskie/Piła Główna i potrwają od 22 do 24 maja 2026 r.
Gmina Rogoźno otrzymała 1 992 443,22 zł dofinansowania na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja ma usprawnić segregację odpadów i zwiększyć możliwości ich ponownego wykorzystania.
W Starostwie Powiatowym w Obornikach ustalono organizację ruchu na czas remontu mostu na Wełnie. Piesi nie stracą przejścia, a auta pojadą wahadłowo z priorytetem dla kierunku do Rynku rano.
Pod koniec czerwca ma rozpocząć się przebudowa mostu na Wełnie przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach. W tym samym czasie ruszyć ma także przebudowa ul. Ks. Szymańskiego i budowa ronda przy poczcie. Mieszkańcy mogą jeszcze wziąć udział w konsultacjach dotyczących organizacji ruchu i przeprawy dla pies…
Od 12.05.2026 r. kierowcy w Parkowie pojadą objazdem. Zmiany mają związek z budową drugiego toru kolejowego i nowej przeprawy mostowej na Warcie przy linii kolejowej nr 354.