Przejdź do głównej treści

Oborniki. Organizacja ruchu w Święto Zmarłych

| eoborniki (za UM Oborniki) | Lokalne

1 listopada znicz

Od 30 października do 1 listopada wyłączona zostanie z ruchu ulica Cmentarna, nie będzie też można skręcić w ulicę Garażową od strony krajowej „jedenastki”. Zamknięcia planowane są w godzinach od 7:00 do 19:00. Z możliwością skorygowania tego czasu w zależności od natężenia ruchu. Dla osób odwiedzających groby 1 listopada przygotowano parkingi.

Wszyscy niezmotoryzowani w dniu wszystkich Świętych będą mogli skorzystać z kursów gminnej komunikacji.

Linie 21, 24, 25, 26, 27, 28, 31, 32, 33 będą kursowały według rozkładów w dni powszednie z jednym wyjątkiem – nie będzie kursu 6:38 na linii 24

Nie będą kursowały busy na liniach 22, 23, 29, 34.

Autobusy linii 25, jadące w obu kierunkach będą wjeżdżały tego dnia na przystanek Oborniki, Cmentarz komunalny.

1 listopada 1

Lokalna Grupa Działania Trzech Rzek informuje o rozpoczęciu naboru wniosków o przyznanie grantu na opracowanie Koncepcji Smart Village.
Podróżni w Obornikach korzystają już z drugiego peronu, a pociągi jeżdżą nową nitką mostu kolejowego nad Wartą i dodatkowym torem – w mieście oraz w pobliskim Parkowie. PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły inwestycję wartą blisko 100 mln zł, sfinansowaną ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
Ponad 2,7 kilometra zmodernizowanych tras, nowe nawierzchnie asfaltowe, bezpieczne chodniki i odnowione pobocza – tak w skrócie wyglądają efekty wartego blisko 2,5 mln zł zadania, którego realizacja powoli dobiega końca.
Budowa obwodnicy Obornik w ciągu S11 czeka na postanowienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu — poinformowała wicewojewoda wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc.
Masz pomysł na działanie? Działasz społecznie? A może szukasz wsparcia dla swojej organizacji? W środę, 22 lipca, odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone Przystani NGO – inicjatywie stworzonej z myślą o integracji i rozwoju środowiska społecznego w gminie Oborniki.
Na początku sierpnia wystartuje nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2027 Gminy Rogoźno.
W piątkowy poranek LGD Kraina Trzech Rzek zorganizowała szkolenie dotyczące przygotowania wniosku o przyznanie pomocy na opracowanie koncepcji Smart Village.