Dzisiaj Święto Plonów w Obornikach

plakat1

Dożynki w Obornikach w tym roku obchodzone są w Objezierzu. W programie Dożynek znajduje się wiele atrakcji, które powinny szczelnie wypełnić dzisiejsze świętowanie.

Wszystkie imprezy odbywać się będą na terenie Pałacu oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Objezierzu. Świętowanie rozpocznie się w samo południe i potrwa zapewne do późnych godzin nocnych.

Od godziny 12:00 zapraszamy na wystawę rolniczą. Główne tematy wystawy to:
1. Rolnictwo – technika rolnicza
2. Ogrodnictwo , architektura krajobrazu i ochrona środowiska
3. Artykuły spożywcze
4. Prezentacje instytucji i organizacji związanych z rolnictwem.

Na godzinę 13:00 zaplanowano Mszę Świętą dziękczynną, po której rozpocznie się obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołow ludowych. Zaszczytne funkcje Starostów Dożynek pełnią w tym roku Marlena Pychańska z Uścikówca oraz Krzysztof Tulecki z Pacholewa.

Po części oficjalnej rozpocznie się bogaty blok rozrywkowy.

W ramach kampanii „Odzyskaj. Korzystaj” prowadzone będzie szereg animacji. Na uczestników czekać będą bezpłatne warsztaty, konkursy oraz interaktywny park nauki. Chętni będą mieli możliwość porozmawiania z ekspertem na temat powstające w Poznaniu spalarni odpadów komunalnych.

O 16:30 na scenie pojawi się ludowa Kapela Po Zagonach w programie „Tnie kapela”. Na 18:00 zaplanowano występy obornickich zespołów w programie „Obornicka Paleta Folkloru”.

W trakcie dożynek odbywać się będzie plener fotograficzny: "Objezierze- każdy widzi je inaczej”, jest to efekt pracy dziewięciu fotografów, którzy wędrowali po Objezierzu i okolicy. Efekty ich pracy są zaskakujące …

W trakcie Dożynek odbywać się będzie również giełda ofert z prezentacją propozycji na rok 2015/2016 oraz blok „O wiosko polska..”

Na godzinę 19:30 organizatorzy zaplanowali wieczór muzyki disco, wystąpią: Bartek Tecław, Justyna i Piotr, Two Boys.

plakat

Komentarze   

+6 #1 Bolo 2015-09-06 20:45
Dziękuję nie skorzystam , bo to dzidoskie disco-polo tak namolnie promowane przez organizatorów nadaje tylko do śmieci
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież