Stara grusza nowy problem?

gruszka

Przy ulicy Mikołaja Kopernika w Obornikach rośnie stara grusza, która obecnie zrzuca swoje dorodne owoce. Nie było by w tym nic złego, gdyby nie to, że spadają one na chodnik i służą za przysłowia skórkę banana.

Otrzymaliśmy  dzisiaj w tej sprawie wiadomość za pośrednictwem naszego profilu na FB: 

„Witam serdecznie, zgłaszam niebezpieczne miejsce na ul. Kopernika, na przeciw bloku nr 1 stoi stara grusza, od lat gruszki spadają na chodnik a ludzie wpadają w poślizg. Dziś byłam świadkiem jak starsza pani na tych gruszkach się przewróciła, szczęście, że nic się nie stało. Ja przeżyłam to samo wczoraj. Nie wiem jak to jest, że nikt tego nie widzi i jak można zostawiać takie stare drzewa owocowe na ulicach, moja sąsiadka twierdzi, że to drzewo sadziła jej ciocia 60 lat temu. Widocznie to zabytek pod ochroną. Proszę zrobić coś z tym, chyba, że ktoś chce płacić odszkodowania, bo ja bym nie podarowała. Z poważaniem”

Sprawa może błaha dla kogoś, ale jak widać budzi emocje, czy grusza powinna być wycięta, czy po prostu owoce zbierane? Tematem zainteresowaliśmy już radnego Andrzeja Gintrowicza.

gruszka2

PS.

Do naszej skrzynki pocztowej czy na profilu FB przesyłane są bardzo często pytania, uwagi, czy wręcz czasami żądania. Każda informacja jest dla nas cenna, jednak reakcje podejmujemy tylko wtedy, gdy nadawca jest w stanie się nam ujawnić lub temat jest istotny.

Zachęcamy serdecznie do przesyłania swoich uwag, pomysłów, bolączek, nawet tych z pozoru drobnych!

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież