Mirosław Buszkiewicz nowym gospodarzem Wargowa

Irena Magdziarek

We wtorek 14. kwietnia odbyły się w gminie Oborniki kolejne wybory sołeckie. Tym razem wyborczy maraton dotarł do Wargowa.

Od 16 lat sołtysem Wargowa była Irena Magdziarek. Ta zasłużona dla wsi działaczka podjęła jednak decyzję o rezygnacji z walki o kolejną kadencję. O tę funkcję postanowiło powalczyć ostatecznie troje mieszkańców Wargowa: Mirosław Buszkiewicz, Beata Baczkowska i Karolina Nowak. Najskuteczniejszy okazał się jedyny w tym gronie mężczyzna.

Irena Magdziarek nie wycofuje się jednak z życia wsi. Będzie piastowała funkcję członka Rady Sołeckiej, a jako Radna Miejska na pewno wesprze Mirosława Buszkiewicza w walce o środki na rozwój wsi w Gminie.

Już była sołtys otrzymała liczne podziękowania za wkład w rowój wsi, a na koniec odśpiewano jej gromkie "sto lat". 

Wybory prowadził Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Udział w zebraniu wzięli także m.in. radni: Błażej Pacholski i Anna Rydzewska.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież