Przejdź do głównej treści

Jest dofinansowanie dla obornickich mieszkań komunalnych

| eoborniki.pl za UM Oborniki | Lokalne

umoborniki

Budowa 32 nowych mieszkań komunalnych w Obornikach zyskała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.  Taką informację umieścił na swojej stronie Urząd Miejski w Obornikach.

Projekt budowy mieszkań komunalnych, które powstaną za stacją benzynową, przy ulicy Łukowskiej zakwalifikował się do wsparcia z Funduszu Dopłat. Jest to rządowy program dofinansowujący budownictwo komunalne.

Przygotowywany projekt zakłada budowę czterech parterowych budynków, każdy z ośmioma lokalami mieszkalnymi z osobnym wejściem, podjazdem i parkingiem. 
Koszt całej inwestycji szacowany jest na ponad 4 mln zł, przy wnioskowanej kwocie dofinansowania 1,24 mln zł. 

Główne powody, dla których mieszkańcy starają się o mieszkania komunalne, czy socjalne to przede wszystkim trudności finansowe, skomplikowana sytuacja rodzinna, czy problem uzależnień. Skala problemu braku tego typu mieszkań w naszej gminie jest porównywalna z innymi gminami w kraju, gdzie lokali jest zawsze za mało. Dlatego staramy się w miarę możliwości problem ten rozwiązywać, a budowa łącznie 32 nowych mieszkań będzie stanowić ważny krok w tej kwestii – wyjaśniał Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk.

Wszystkie gminy borykają się z problemem braku mieszkań komunalnych. Świadomy tego stanu jest także burmistrz Tomasz Szrama, który taką budowę obiecał już wcześniej. Realizację zadania powierzona zostanie Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanlizacji w Obornikach.

W dniu 8 grudnia 2025 roku w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyło się spotkanie Lokalnego Partnerstwa ds. wody w powiecie obornickim, organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
W czwartek 11 grudnia prezes  PWiK Oborniki – Krzysztof Nowacki podpisał w Warszawie umowę z Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Robertem Gajdą, przy udziale Roberta Markiewicza, Dyrektora Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu.
Reprezentantki LGD Kraina Trzech Rzek wzięły udział w szkoleniu dla Ośrodków Działaj Lokalnie w Warszawie.
W powiecie obornickim wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli w tym roku do 14 rodzin. Za każdą z nich stoi inny zupełnie inna historia, ale jedno pozostaje wspólne: ogromna potrzeba wsparcia. To pomoc, która nie tylko spełnia materialne potrzeby, ale daje coś więcej - wiarę w dobro.
6 grudnia w Warszawie odbyło się uroczyste zebranie Zarządu Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, podczas którego wyróżniono organizatorów najważniejszych imprez sezonu oraz medalistów międzynarodowych zawodów.
8 grudnia 2025 roku dokonano odbioru prac remontowych na drodze gminnej Tłukawy–Igrzyna. To kolejny krok w poprawie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się mieszkańców naszej gminy - informuje ryczywol.pl
Rogozińscy urzędnicy zareagowali na wchodzenie na teren ronda, gdzie wiele osób robi sobie zdjęcia z bombką.