Przejdź do głównej treści


Pokaz pierwszej pomocy w ramach dnia sportu

| MP | Lokalne

pokaz pierwszej pomocy2 czerwca uczniowie z Gimnazjum nr 3 uczestniczyli w sportowym festynie z okazji dnia dziecka. Dzień sportu urozmaicony był rywalizacją w zawodach sumo, turnieju tańca i innych dyscyplinach sportowych. Zorganizowano również konkurs wiedzy o zdrowym żywieniu i konkurs przygotowania zdrowych potraw. Niecodzienną atrakcją był pokaz ratownictwa w wykonaniu członków drużyny ratowniczej WOPR  Posnania-Malta.

Ratownicy zaprezentowali sprzęt ratowniczy oraz pierwszą pomoc przedmedyczną. Pokaz prowadziły dwie uczennice gimnazjum z pomocnikami. Prezentacja symulowała pierwszą pomoc udzieloną jednemu z nauczycieli i miała na celu zachęcenie uczniów do podnoszenia poziomu swoich umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w każdej sytuacji.

 

 

red. MP

Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach zostanie zamknięty od 7 kwietnia. To informacja nieoficjalna. Czekamy na jej potwierdzenie przez rzecznika PORR S.A.
W piątek 27.03.2026 r. po południu przywrócono ruch pociągów na odcinku Oborniki – Rogoźno. Linia była zamknięta od 8 marca z powodu prac modernizacyjnych. Zakończenie robót opóźniło się, a pasażerowie nie doczekali się oficjalnych komunikatów o zmianie terminu.
W sali konferencyjnej spółki Komsport odbył się Dzień Sołtysa. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. 
Tomasz Szrama pozostał przewodniczącym obornickiego koła Koalicji Obywatelskiej. 
Na budowę S11 na odcinku Piła-Szczecinek wpłynęło 14 ofert. Trwa analiza przedstawionych dokumentów.
W piątek, tj. 27 marca br., odbędzie się Msza Święta żałobna za duszę zmarłego Piotra Sitka.
Dobre wieści dla miłośników historii w powiecie obornickim! Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnęło nabór do programu „Ochrona zabytków 2026”, kierując ogromne środki do naszych gmin.