Przejdź do głównej treści


Delegacja z Rogoźna na Dniach Mariampola

| UM Rogoźno, red. BC | Lokalne

W dniach 26-29 maja w zaprzyjaźnionym Mariampolu w związku z obchodami Dni Miasta gościła delegacja naszego samorządu, w skład której weszli: zastępca burmistrza Krzysztof Ostrowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Olenderski, pełnomocnik burmistrza Rogoźna ds. Oświaty i za razem dyrektor Zespołu Szkół w Gościejewie Longina Pijanowska oraz komendant Straży Miejskiej Jan Stępień.

Wizyta na Litwie miała bogaty i interesujący program. Podczas pobytu nasza delegacja nawiązała cenne kontakty, między innymi z gimnazjum w Mariampolu. Dzięki współpracy z placówką przewidywana jest wymiana młodzieży szkolnej. Przedstawiciele Rogoźna mieli okazję odwiedzić również miejscowe Centrum Sportu, we współpracy z którym istnieje możliwość organizacji wymiany grupy trampkarzy w ramach obozu szkoleniowego.

W Dniach Mariampola uczestniczyły delegacje licznych miast i gmin, z którymi ten litewski samorząd utrzymuje partnerskie kontakty. Były wśród nich: Bergish Gladbach (Niemcy), Wyborg (Dania), Czerniachowsk (Rosja), Soligorsk (Białoruś), Kvam i Lesja (Norwegia), a także samorządy z Polski: Piotrków Trybunalski oraz gminy miejska i wiejska Suwałki. Delegacje wszystkich wymienionych jednostek uczestniczyły w uroczystej sesji Rady Miejskiej Mariampola. W jej trakcie zastępca burmistrza Krzysztof Ostrowski wręczył na ręce mera Vidmantasa Brazysa zestaw upominków z Rogoźna, wśród których był gobelin z herbem naszego miasta wykonany przez lokalną artystkę Barbarę Sujak, a także najlepsze życzenia od mieszkańców Rogoźna.

źródło UM Rogoźno, red. BC

Zamiast wyrzucać jedzenie po świętach, warto się nim podzielić. W Obornikach przez cały rok, także w czasie Bożego Narodzenia, działa jadłodzielnia – miejsce, w którym jedzenie trafia do potrzebujących, a nie do kosza.
Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę na rozbudowę i przebudowę budynku remizy w OSP.
Jasełka uświetniły świąteczne spotkanie w Nowołoskońcu. Spotkanie zorganizowano w Wiejskim Domu Kultury.
10 lat temu dokonano odsłonięcia obelisku poświęconemu parkowianom poległym w I wojnie światowej i Powstaniu Wielkopolskim. 
Gmina Oborniki zrealizuje rozbudowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieczajnej. Wybrano wykonawcę zadania.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej informuje o zmianach otwarcia targowiska miejskiego w Obornikach.
W niedziele popołudnie w świetlicy wiejskiej w Parkowie Stowarzyszenie KGW Parkowianka zorganizowało spotkanie wigilijne. Wśród gości był m.in. Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek.