Znieczulica w Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Obornikach

Strefa Płatnego Parkowania w Obornikach

Obornicka Strefa Płatnego Parkowania dostarcza regularnie powodów do dyskusji. Zazwyczaj dzieje się tak za sprawą nadgorliwości strażników.

W ostatnim czasie zwróciła się do nas jedna z naszych czytelniczek. Powodem był otrzymany mandat, za brak biletu w miejscu obowiązujacej strefy płatnego parkowania. Niby wszystko się zgadza, ale tym razem chodzi o osobę posiadającą kartę inwalidzką. 

Zatłoczone parkingi w centrum Obornik są standardem. Często, aby znaleźć wolne miejce należy sporo czasu spędzić na jego szukaniu. Taki dylemat miała także nasza czytelniczka. Ponieważ miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych były zajęte to zaparkowała swój samochód tam gdzie było to możliwe - 3 miejsca dalej. W aucie zostawiła w widocznym miejscu kartę inwalidzką i poszła do apteki. Gdy wróciła zobaczyła wypisany mandat na kwotę 35zł. 

Poproszona przez strażniczkę, która nałożyła karę, udała się do Biura Strefy Parkowania przy ul. Sądowej. Tam usłyszała, że należy czytać Regulamin, a ten jest przecież dostępny w Biurze. Czytelniczka próbowała przekonać pracownika Biura, że przecież zaparkowała najbliżej jak tylko się dało od miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Nic nie pomagało. Na uwagę, że w Poznaniu strażnicy podchodzą do takiej sytuacji ze zrozumieniem usłyszała, że to niemożliwe

Sprawdziliśmy więc osobiście czy to "niemożliwe" jest możliwym. W poznańskim Biurze usłyszeliśmy, że sytuacje gdy ktoś parkuje poza wyznaczonymi miejscami dla inwalidów zdarzają się. Nie da się tego uniknąć przy takiej liczbie pojazdów na polskich drogach. W takich okolicznościach osoba posiadająca kartę inwalidzką powinna parkować w możliwie bezpośrednim kontakcie z wyznaczonymi miejscami. Wówczas nie jest zobowiązana do uiszczenia opłaty parkingowej. W przciwnym razie bezwzględnie należy wykupić bilet.

Jak widać co miasto to zwyczaj. Pracownicy obornickiego Biura Strefy Płatnego Parkowania nie potrzebują wczuwać się w sytuację. Dla nich szczególnie młoda osoba jest z definicji kombinatorem i należy ją ukarać. Należy pamiętać, że wiele młodych osób korzysta z tej karty załatwiając sprawy osobie niepełnosprawnej czy uposledzonej, a nie dla własnej wygody.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież