Przejdź do głównej treści

Jest przetarg na Mikołajczyka i Witosa

| eo | Lokalne

Przetarg na budowę drogi na S. Mikołajczyka

Gmina Oborniki ogłosiła przetarg na poprawę infrastruktury na ulicach Mikołajczyka i Witosa na os. Bielawy.

Na obornickim osiedlu pozostało już tylko kilka ulic, na których nie ma jeszcze utwardzonej nawierzchni. O tym jak to istotne mogliśmy się przekonać przed tygodniem, gdy po przejściu nawałnicy ul. W. Witosa zamieniła się w ogromną kałużę. 

Gmina dysponuje niestety ograniczonym budżetem. Staramy się jednak, aby jak najszersze grono mieszkańców miało jak najlepsze warunki do życia - mówiła nam przed weekendem radna Beata Matelska. Cieszę się, że już wkrótce nowe drogi powstaną na ul. W. Witosa i S. Mikołajczyka. 

Wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do dnia 01.09.2014r. Do połowy września musi zostać podpisana umowa na realizację zadania. Drogi muszą być gotowe do połowy listopada.

 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Obornikach zmienia swoje oblicze. W miejscu betonu pojawia się zieleń, a przestrzeń miejska ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom i naturze. 
Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim.