Przejdź do głównej treści

Rogoźno chce szybkich połączeń busami z Poznaniem

| Łukasz | Lokalne

Rogoźno chce połączeń z Poznaniem

Włodarze Gminy Rogoźno myślą o stworzeniu komunikacyjnego połączenia busami z Poznaniem. Jakie są na to szanse?

Utworzone szybkie połączenia z Obornik do Poznania cieszą się dużą popularnością wśród pasażerów. Wpływ na to ma zarówno szybkości i częstotliwość połączeń, jak i także cena biletów. Zapragnęły mieć takie połączenia także władze Gminy Rogoźno

W ostatnich dniach odbyło się w Urzędzie Miasta Rogoźno pierwsze spotkanie. Utworzenie połączeń z Rogoźna do Poznania zapropnowano spółce BUS4U. Zainteresowanie jest z obu stron, ale barierą mogą stać się odległości dzielące oba miasta. Trasa miałaby przebiegać przez Garbatkę i Parkowo. Zyskałyby na tym Oborniki, dzięki czemu byłoby więcej połączeń nie tylko z Rogoźnem, ale przede wszystkim z Poznaniem. Busy bowiem wjeżdżałyby na dworzec autobusowy przy ul. Powstańców Wielkopolskich.

Na razie jednak odbyło się tylko jedno spotkanie w tej sprawie. Do ewentualnego utworzenia nowej linii komunikacyjnej jest jeszcze daleka droga.

 

 

200 metrów drogi między Tłukawami i Igrzyną zostanie utwardzone kruszywem. 
Dobiegają końca prace przy przebudowie schodów w budynku przy ul. Mickiewicza 4 w Obornikach.
Sołectwo Ocieszyn pochwaliło się zdjęciami z jazdy rowerami po nowej ścieżce wzdłuż DK11. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.
W Piotrowie zakończył się remont dachu świetlicy wiejskiej. Koszt prac wyniósł 65967,54 zł.
Przy Centrum Rekreacji Oborniki powstaje ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycję prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o., które zdobyło na ten cel 120 000 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej…
Budowa zamku w Stobnicy, rozpoczęta w 2015 roku, od początku przyciągała uwagę mediów i organizacji zajmujących się ochroną środowiska. 13 sierpnia 2025 r. Wojewoda Wielkopolski odmówił stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę. Decyzja administracyjna w tej sprawie pozostaje w mocy.
Każdy z nas ma w głowie pomysł, który mógłby ułatwić życie mieszkańcom, upiększyć przestrzeń albo po prostu sprawić, że będzie nam się żyło lepiej. Czasem jest to nowa ławka w parku, czasem bezpieczne przejście dla pieszych, a czasem plac zabaw, na którym dzieci spędzą długie godziny.