Przejdź do głównej treści

Obornicka kręgielnia, squash i SPA coraz bliżej

| Łukasz | Lokalne

Centrum Rekreacji Oborniki

Pełną parą idą prace w Centrum Rekreacji Oborniki. Związane są one oczywiście z budową kręgielni, pomieszczenia do squasha i samego SPA.

 

W Centrum można korzystać już od kilku tygodni z multimedialnej zjeżdżalni. Wiele jednak osób z ogromnym zaciekawieniem czeka na kolejne atrakcje. Chętnych do korzystania z Centrum jest wielu.

W dużej mierze zakończyliśmy rozbiórki, prace ziemne i roboty fundamentowe w pomieszczeniu kręgielni - napisała nam Monika Froń-Dąbrowska ze spółki SKANSKA. Rozpoczynamy prace izolacyjne pod płytę żelbetową pod nieckę torów kręgielni. Ponadto, obecnie wykonujemy konstrukcje murowe i żelbetowe pomieszczenia do gry w squasha. Trwają też prace ziemne oraz żelbetowe w części przeznaczonej na SPA. Rozpoczęliśmy również wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych.
Rzeczniczka prasowa wykonawcy zakończyła kontakt z nami informacją na temat najbliższego etapu prac: W najbliższym czasie planujemy zrealizować konstrukcje stalowe w kręgielni oraz w pomieszczeniu squasha wraz z jego zadaszeniem.

Przypominamy, że z obornickiego Centrum można korzystać codziennie. W dni robocze od godziny 06:00 do 22:00. W weekendy i w święta CRO dostępne jest w godzinach 07:00-22:00. 

 

200 metrów drogi między Tłukawami i Igrzyną zostanie utwardzone kruszywem.
Dobiegają końca prace przy przebudowie schodów w budynku przy ul. Mickiewicza 4 w Obornikach.
Sołectwo Ocieszyn pochwaliło się zdjęciami z jazdy rowerami po nowej ścieżce wzdłuż DK11. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.
W Piotrowie zakończył się remont dachu świetlicy wiejskiej. Koszt prac wyniósł 65967,54 zł.
Przy Centrum Rekreacji Oborniki powstaje ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycję prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o., które zdobyło na ten cel 120 000 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej…
Budowa zamku w Stobnicy, rozpoczęta w 2015 roku, od początku przyciągała uwagę mediów i organizacji zajmujących się ochroną środowiska. 13 sierpnia 2025 r. Wojewoda Wielkopolski odmówił stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę. Decyzja administracyjna w tej sprawie pozostaje w mocy.
Każdy z nas ma w głowie pomysł, który mógłby ułatwić życie mieszkańcom, upiększyć przestrzeń albo po prostu sprawić, że będzie nam się żyło lepiej. Czasem jest to nowa ławka w parku, czasem bezpieczne przejście dla pieszych, a czasem plac zabaw, na którym dzieci spędzą długie godziny.