Przejdź do głównej treści

GOAP ogłosił przetarg. Czy PGKiM będzie nadal obsługiwało oborniczan?

| Łukasz | Lokalne

Czy PGKiM nadal będzie obsługiwało oborniczan?Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej ogłosił 25 marca przetarg na obsługę 12 sektorów. Wśród nich znajduje się m.in. gmina Oborniki.

Do końca 2014r. od oborniczan odbierać i zagospodarowywać odpady będzie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Obornikach. To rezulatat pierwszego przetargu, który miał miejsce przed rokiem. Teraz zarząd spółki oraz jej pracownicy znowu muszą walczyć o swoja przyszłość. Firmy mogą składać oferty do 6 maja br.

Przez ostatni rok prowadzono wiele konsultacji społecznych, których rezultatem są zmiany w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Zwycięzcy najbliższego przetargu będą świadczyć swoje usługi aż do końca 2017r. Zmieniono także zasady wynagradzania. Dotychczas obowiązywał ryczałt. Teraz będzie ono uzależnione od rodzaju odpadów, ale także jego ilości.

Wszyscy także musimy zmagać się z odpadami wielkogabarytowymi i problemowymi. Od stycznia 2015r. ma to zmienić się na dużą korzyść dla mieszkańców i firm z terenu ZM GOAP.

Lokalna Grupa Działania Trzech Rzek informuje o rozpoczęciu naboru wniosków o przyznanie grantu na opracowanie Koncepcji Smart Village.
Podróżni w Obornikach korzystają już z drugiego peronu, a pociągi jeżdżą nową nitką mostu kolejowego nad Wartą i dodatkowym torem – w mieście oraz w pobliskim Parkowie. PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły inwestycję wartą blisko 100 mln zł, sfinansowaną ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
Ponad 2,7 kilometra zmodernizowanych tras, nowe nawierzchnie asfaltowe, bezpieczne chodniki i odnowione pobocza – tak w skrócie wyglądają efekty wartego blisko 2,5 mln zł zadania, którego realizacja powoli dobiega końca.
Budowa obwodnicy Obornik w ciągu S11 czeka na postanowienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu — poinformowała wicewojewoda wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc.
Masz pomysł na działanie? Działasz społecznie? A może szukasz wsparcia dla swojej organizacji? W środę, 22 lipca, odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone Przystani NGO – inicjatywie stworzonej z myślą o integracji i rozwoju środowiska społecznego w gminie Oborniki.
Na początku sierpnia wystartuje nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2027 Gminy Rogoźno.
W piątkowy poranek LGD Kraina Trzech Rzek zorganizowała szkolenie dotyczące przygotowania wniosku o przyznanie pomocy na opracowanie koncepcji Smart Village.