fbpx

Do Poznania pojedziemy pociągiem co 30 minut!

Poznańską Koleją Metropolitalną będziemy jeździć do Poznania nawet co 30 minut! Trwają cały czas konsultacje z poszczególnymi samorządami.

W piątek 28 lutego odbyło sie kolejne posiedzenie Stowarzyszenia Metropolia. W skład organizacji przyjęto kolejne podmioty i w chwili obecnej obejmuje on: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne, Powiat Poznański.

Cały czas na obszarze Metropolii trwają konsultacje związane z budowaniem sieci przystanków oraz rozwiązań komunikacyjnych. Istnieje bowiem ogromne niebezpieczeństwo, że dworzec Poznań Główny zostanie sparaliżowany. Z najbardziej racjonalnych rozwiązań jest to, aby pociągi nie miały stacji docelowej w Poznaniu. Wówczas przykładowo pociąg wyjeżdżający z Obornik jechałby do Kórnika, a z Pobiedzisk np. do Szamotuł. Wg założeń projektu w godzinach szczytu pociągi mają kursować z częstotliwością co 30 minut!

Listę przystanków wraz z założeniami rozwiązań logistycznych mamy poznać jesienią. Na opracowanie planów zarezerwowane jest w budżecie Stowarzyszenie 2 mln zł. Na realizację całego projektu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej czeka aż 110 mln euro!