Obornicka Wiara Lecha oddała hołd powstańcom (film)

Obornicka Wiara Lecha pamiętała o rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 27 grudnia uczciła pamięć powstańców.

Wczoraj przypadała 95. rocznica wybuchu zwycięskiej insurekcji w Wielkopolsce. Jak co roku Wiara Lecha postanowiła oddać hołd powstańcom. Najpierw odpalili jej członkowie race na ul. Powstańców Wielkopolskich, a następnie złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem na cmentarzu farnym.

Kibole Lecha także pamiętają o poległych powstańcach spoczywających na innych cmentarzach. Troszczą się o groby bohaterów i zapalają na nich znicze. Dzięki inicjatywie Wiary Lecha wiele grobów nie ulega zapomnienu, jak i oczywiście pamięć o bohaterach sprzed blisko 100 lat.

Cześć i chwała bohaterom!

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież