Przejdź do głównej treści

Rozkład jazdy komunikacji od 02.09.2013

| eoborniki.pl | Lokalne

Rozkład jazdy komunikacji od 02.09.2013Zmiany rozkładu jazdy komunikacji w Obornikach po okresie wakacji są już tradycją. Jest to okazja do przemyślenia i wprowadzenia nowych rozwiązań.

Tym razem wprowadzono następujące zmiany:

- wprowadzono pełen sobotni kurs na trasie 26

- wydłużono poranny (szkolny) kurs na trasie 23, dzięki temu bus, który dotychczas jeździł do Żernik, po wakacjach będzie dojeżdżał aż do Pacholewa

- utworzony zostanie nowy przystanek, a co za tym idzie częściowo zmieniona zostanie trasa.

Bus jadący z Kowalewka skręci w lewo przy budynku dawnej szkoły w Wargowie. W połowie odcinka do drogi krajowej 11 zatrzyma się na nowym przystanku Wargowo Huby, wjedzie na drogę krajową w kierunku Poznania, a następnie na światłach w Świerkówkach wróci na starą trasę. Dotyczy to wyłącznie kursów, które dotychczas dojeżdżały do przystanku Wargowo stacja PKP, czyli nie będą tak jeździły busy na trasie 25 BIS.

W wywiadzie udzielonym nam przez Prezesa Zarządu firmy Warbus usłyszeliśmy zapowiedź dalszych zmian, związanych z wprowadzeniem ulg.

A oto obowiązujący od 02.09.2013 rozkład jazdy:

Lokalna Grupa Działania Trzech Rzek informuje o rozpoczęciu naboru wniosków o przyznanie grantu na opracowanie Koncepcji Smart Village.
Podróżni w Obornikach korzystają już z drugiego peronu, a pociągi jeżdżą nową nitką mostu kolejowego nad Wartą i dodatkowym torem – w mieście oraz w pobliskim Parkowie. PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły inwestycję wartą blisko 100 mln zł, sfinansowaną ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
Ponad 2,7 kilometra zmodernizowanych tras, nowe nawierzchnie asfaltowe, bezpieczne chodniki i odnowione pobocza – tak w skrócie wyglądają efekty wartego blisko 2,5 mln zł zadania, którego realizacja powoli dobiega końca.
Budowa obwodnicy Obornik w ciągu S11 czeka na postanowienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu — poinformowała wicewojewoda wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc.
Masz pomysł na działanie? Działasz społecznie? A może szukasz wsparcia dla swojej organizacji? W środę, 22 lipca, odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone Przystani NGO – inicjatywie stworzonej z myślą o integracji i rozwoju środowiska społecznego w gminie Oborniki.
Na początku sierpnia wystartuje nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2027 Gminy Rogoźno.
W piątkowy poranek LGD Kraina Trzech Rzek zorganizowała szkolenie dotyczące przygotowania wniosku o przyznanie pomocy na opracowanie koncepcji Smart Village.