Przejdź do głównej treści

Alternatywne połączenie z Obornik do Poznania na TAK

| MP | Lokalne

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w naszej sondzie dotyczącej alternatywnej komunikacji z Obornik do Poznania.

Ideę stworzenia takiego połączenia jak również jej techniczne możliwości poruszyliśmy już wcześniej w wywiadzie z zastępcą burmistrza Piotrem Woszczykiem przy okazji uruchomienia połączeń z Rogoźnem (przejdź i wysłuchaj wywiadu).

W naszej sondzie oddano 190 głosów, z czego 125 głosów jest za wprowadzeniem alternatywnych połączeń, 61 głosów na nie a 4 bez zdania. Temat będziemy drążyć dalej, ponieważ jak widać wzbudza on duże zainteresowanie.

Tego typu sondy nie są jednoznacznym odzwierciedleniem opinii publicznej, w najbliższym czasie wprowadzimy metodę głosowania uniemożliwiającą anonimowe oddawanie głosów.

Aby uzyskać niezmanipulowane wyniki musieliśmy dokonać analizy logowań i usunąć powielone głosy z jednego IP oddane w krótkim czasie. Na pewno należy podziwiać osobę która 8 sierpnia z uporem maniaka oddała około 100 głosów na “nie” korzystając z łącza komórkowego.

W Domu Kultury w Objezierzu odbyło się spotkanie wigilijne. Organizatorem jego był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.
Miło nam poinformować, że Krzysztof Nowacki – prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach – został zaproszony do rozmowy w programie HydroFON, który porusza najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce.
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, przy Pomniku Solidarności na Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tamtych tragicznych wydarzeń.
W dniu 8 grudnia 2025 roku w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyło się spotkanie Lokalnego Partnerstwa ds. wody w powiecie obornickim, organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
W czwartek 11 grudnia prezes  PWiK Oborniki – Krzysztof Nowacki podpisał w Warszawie umowę z Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Robertem Gajdą, przy udziale Roberta Markiewicza, Dyrektora Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu.
Reprezentantki LGD Kraina Trzech Rzek wzięły udział w szkoleniu dla Ośrodków Działaj Lokalnie w Warszawie.
W powiecie obornickim wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli w tym roku do 14 rodzin. Za każdą z nich stoi inny zupełnie inna historia, ale jedno pozostaje wspólne: ogromna potrzeba wsparcia. To pomoc, która nie tylko spełnia materialne potrzeby, ale daje coś więcej - wiarę w dobro.