Przejdź do głównej treści

Komunikacją obornicką do Rogoźna dopiero od lipca?!

| Łukasz | Lokalne

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie doczekamy się połączeń komunikacji miejskiej między Obornikami i Rogoźnem przed wakacjami. Prawdopodobnie ruszy ona 1 lipca.

W lokalnej prasie pojawiały się informacje o tym, że połączenia ruszą od czerwca. Rzeczywistość jednak jest nieco inna. Warunkiem do wszczęcia jakichkolwiek działań jest przyjęcie przez Radę Miejską w Rogoźnie porozumienia międzygminnego, dzięki któremu Oborniki będą mogły zorganizować komunikację na terenie sąsiedniej gminy. Takowa uchwała nie znalazła się nawet w porządku obrad podczas dzisiejszej sesji. Bez tego Urząd Miejski w Obornikach ma związane ręce i nie może podejmować żadnych działań.

Prawdopodobny termin startu komunikacji, jako 1 lipca, wskazał nam Burmistrz Rogoźna Bogusław Janus. Potwierdził nam dodatkowo, że nie ma na razie także opracowania trasy przejazdu komunikacji między Rogoźnem a Obornikami.

O postępach w sprawie uruchomienia komunikacji na trasie Oborniki-Rogoźno będzie informować na bieżąco.

Terenowe Biuro Paszportowe (TBP) w Obornikach zaprasza od poniedziałku do piątku. Co potrzebne jest do złożenia wniosku?
W dniu 25 kwietnia 2025 roku odbyła się w Rogoźnie Inauguracja Rogozińskiego Questu Powstańczego oraz Rajd z questem szlakiem Powstania Wielkopolskiego w Rogoźnie.
1 maja odszedł Zygmunt Dyczkowski. Przez 31lat kierował Szkołą Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.
Na aktywne spędzenia majówki zaprasza Centrum Rekreacji Oborniki. Będzie otwarte przez cały weekend!
W Starostwie Powiatowym w Obornikach otwarto Terenowy Punkt Paszportowy. To ogromny sukces Powiatu Obornickiego.
25 maja odbędzie się wędrówka wzdłuż Samicy Kierskiej. To kolejna akcja pomocy dla Wiktorii Rembacz.
Jubileusz 745-lecia Rogoźna przyciąga liczne grono sympatyków aktywnego spędzania wolnego czasu. Za nami liczne zawody. Kolejne już niebawem.