Przejdź do głównej treści

Ferie w Ryczywole

| GOK Ryczywół | Lokalne

Biblioteka Publiczna w Ryczywole, jak co roku, zorganizowała ferie dla dzieci pod hasłem: LEGENDY WIELKOPOLSKI (pierwszy tydzień) oraz ROK JULIUSZA TUWIMA (drugi tydzień).

 

W pierwszym tygodniu w dniach 15-18.01.2013 r. dzieci zapoznały się z legendami: O POZNAŃSKICH KOZIOŁKACH, ZAŁOŻENIE POZNANIA, KRÓL KRUKÓW. Do tych legend były wykonywane prace plastyczne w plastelinie i kredkami. Oczywiście były wykonane też prezenty dla babci – autoportret.

W drugim tygodniu w dniach 22-24.01.2013r. dzieci wykonały bukiety z serduszek dla dziadka. Następnie zapoznały się z sylwetką i wierszami najbardziej znanymi Juliana Tuwima , do których dzieci wykonały z papieru lokomotywę. Będzie ona zdobić bibliotekę w ROKU TUWIMA. W ostatnim dniu 25 stycznia, panie bibliotekarki zorganizowały dla dzieci zabawę, na którą składały się: występy dzieci, konkursy i tańce. Na koniec był słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

Biblioteka dziękuje wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom za tak liczne uczestnictwo w zajęciach i zapraszamy już za rok.

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, przy Pomniku Solidarności na Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tamtych tragicznych wydarzeń.
W dniu 8 grudnia 2025 roku w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyło się spotkanie Lokalnego Partnerstwa ds. wody w powiecie obornickim, organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
W czwartek 11 grudnia prezes  PWiK Oborniki – Krzysztof Nowacki podpisał w Warszawie umowę z Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Robertem Gajdą, przy udziale Roberta Markiewicza, Dyrektora Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu.
Reprezentantki LGD Kraina Trzech Rzek wzięły udział w szkoleniu dla Ośrodków Działaj Lokalnie w Warszawie.
W powiecie obornickim wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli w tym roku do 14 rodzin. Za każdą z nich stoi inny zupełnie inna historia, ale jedno pozostaje wspólne: ogromna potrzeba wsparcia. To pomoc, która nie tylko spełnia materialne potrzeby, ale daje coś więcej - wiarę w dobro.
6 grudnia w Warszawie odbyło się uroczyste zebranie Zarządu Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, podczas którego wyróżniono organizatorów najważniejszych imprez sezonu oraz medalistów międzynarodowych zawodów.
8 grudnia 2025 roku dokonano odbioru prac remontowych na drodze gminnej Tłukawy–Igrzyna. To kolejny krok w poprawie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się mieszkańców naszej gminy - informuje ryczywol.pl