Przejdź do głównej treści

Oborniki. Przebudują ulice Dobrzyckiego oraz Żwirki i Wigury

| Łukasz | Lokalne

Burmistrz Obornik podpisał umowę ze spółką Iveston na przebudowę dwóch ulic w Obornikach. 

We wtorek, 8 kwietnia  Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę  na przebudowę ulicy Dobrzyckiego oraz Żwirki i Wigury w Obornikach wraz z odwodnieniem. Wykonawcą inwestycji na kwotę ok. 870 tys. zł będzie firma IVESTON z Obornik.

Przedsięwzięcie przewiduje poprawę stanu i nośności nawierzchni ulicy Dobrzyckiego oraz przebudowę istniejącej nawierzchni tłuczniowej na bitumiczną na ulicy Żwirki i Wigury oraz łączniku wraz z chodnikami i przebudową istniejącej kanalizacji deszczowej. Długość projektowanej drogi łącznie to 264,72 m.

Przy podpisaniu umowy obecny był Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Drewicz oraz kierownik Wydziału Inwestycji i Rozwoju.

Źródło: oborniki.pl

Budowa obwodnicy Obornik w ciągu S11 czeka na postanowienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu — poinformowała wicewojewoda wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc.
Masz pomysł na działanie? Działasz społecznie? A może szukasz wsparcia dla swojej organizacji? W środę, 22 lipca, odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone Przystani NGO – inicjatywie stworzonej z myślą o integracji i rozwoju środowiska społecznego w gminie Oborniki.
Na początku sierpnia wystartuje nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2027 Gminy Rogoźno.
W piątkowy poranek LGD Kraina Trzech Rzek zorganizowała szkolenie dotyczące przygotowania wniosku o przyznanie pomocy na opracowanie koncepcji Smart Village.
Liczba i skala największych inwestycji na sieci dróg krajowych w Wielkopolsce pokazują, jak duże zmiany czekają układ transportowy regionu w najbliższych latach. Na różnych etapach przygotowania, przetargów i realizacji znajdują się obecnie 24 zadania o długości ponad 400 km - informuje Alina Cieśl…
Agroturystyka "Sołtysówka" zaprasza odwiedzających w weekendy, ale także w środy.
Gmina Oborniki pozyskała środki dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Azorek". Umowę o dofinansowanie została podpisana przez Burmistrza Obornik Tomasza Szramę i Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacka Bogusławskiego.