Przejdź do głównej treści

Pływacy obornickich szkół gośćmi Burmistrza Obornik

| Łukasz | Lokalne
Pływacy obornickich szkół gośćmi Burmistrza Obornik

Obornicka reprezentacja pływaków zdobyła 14 marca drugie miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Dzieci i Młodzieży. 24 marca spotkał się z nimi Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

W wojewódzkich mistrzostwach wzięło udział 27 młodych sportowców z obornickich szkół: SP2, SP3, SP4 oraz Liceum Ogólnokształcącego, którzy reprezentowali również kluby UKS Sportowiec Oborniki i Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” Oborniki.  Zdobyli łącznie 12 medali indywidualnych oraz 2 medale w sztafetach. 

Złoci Medaliści 

Aleksandra Rymarczyk (SP3) – 25 m stylem dowolnym (kat. A)
Aleksandra Rymarczyk (SP3) – 25 m stylem grzbietowym (kat. A)
Alan Zastróżny (SP3) – 25 m stylem klasycznym (kat. A)

Srebrni Medaliści 

Bartłomiej Lewicki (SP2) – 50 m stylem klasycznym (kat. B)
Marta Orzech (LO) – 50 m stylem grzbietowym (kat. D)
Oliwier Jagielski (LO) – 50 m stylem klasycznym (kat. D)
Sztafeta 4×50 m stylem dowolnym (kat. D) w składzie: Marta Orzech (LO), Maja Sarbaczewska (SP3), Wojciech Pyssa (SP3), Oliwier Jagielski (LO)

Brązowi Medaliści 

Jędrzej Daszkiewicz (SP2) – 25 m stylem dowolnym (kat. A)
Antonina Noske (SP3) – 25 m stylem grzbietowym (kat. A)
Amelia Koczkodaj (SP2) – 50 m stylem dowolnym i klasycznym (kat. B)
Filip Niklewicz (SP3) – 50 m stylem grzbietowym (kat. B)
Marek Dekański (LO) – 100 m stylem dowolnym (kat. C)
Oliwier Jagielski (LO) – 100 m stylem dowolnym (kat. D)
Sztafeta kat. B w składzie: Bartłomiej Lewicki (SP2), Jan Nogalski (SP3), Amelia Koczkodaj (SP2), Lena Stachowiak (SP2)

Wyróżnienia za miejsca 4-10

Wielu innych zawodników z Obornik znalazło się w czołówce, zajmując miejsca 4-10, co przyczyniło się do wysokiej lokaty drużyny. Wśród nich znaleźli się m.in.:

Krzysztof Biedny (SP2) – 4. miejsce w 25 m stylem klasycznym
Lena Stachowiak (SP2) – 4. miejsce w 50 m stylem grzbietowym
Dorian Piasecki (SP2) – 4. miejsce w 50 m stylem klasycznym
Bartosz Majkowski (SP3) – 4. miejsce w 50 m stylem klasycznym
Sztafeta kat. C (4×50 m stylem dowolnym) w składzie: Aleksandra Rymarczyk, Zofia Witaszak, Bartosz Majkowski, Marek Dekański

Burmistrz Szrama złożył młodym pływakom gratulacje za wspaniałe wyniki. Podziękowania przekazał trenerom UKS Sportowiec Oborniki i UKS „Dwójka” Oborniki.

16 stycznia 2026 r. w obornickim szpitalu  odbyła się wizyta autoryzacyjna mająca na celu weryfikację spełniania wymagań określonych w ustawie z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.
W 2026 roku Rodzinny Ogród Działkowy im. mjr. Dobrzyckiego zyska nowy osprzęt elektryczny. Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę, która pozwoli zrealizować zadanie.
Pasażerowie autobusu S.C. Transport podróżowali na 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udekorowanym pojazdem. Czerwone baloniki pozostaną do 14 lutego.
Ryczywolski sztab poinformował o wyniku tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Dętej. Udało się zebrać 40383,71 zł.
Ryczywół po raz kolejny włącza się w ogólnopolskie granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 25 stycznia 2026 r., w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się finał pełen koncertów, pokazów, licytacji i atrakcji dla całych rodzin.
W niedzielę, 25 stycznia 2026 r., Rogoźno ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W Ośrodku Kultury przy ul. Wojska Polskiego 4 zaplanowano kilkugodzinny finał pełen muzyki, tańca i licytacji. Publikujemy pełny harmonogram wydarzenia.
Oborniki po raz 34. zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zobacz co gdzie kiedy w Obornikach!