Przejdź do głównej treści

Rzecznik prasowy: Gmina Oborniki nie może narażać podatników na dodatkowe koszty

| Łukasz | Lokalne

Rozpadające się i szpecące garaże przy skrzyżowaniu ulic Kowanowska i 11 listopada w Obornikach zostaną rozebrane. W ich miejscu ma powstać nowa droga.

Od Ronda im. Anastazego Stepki ma powstać nowa droga. Poprzez teren usytuowanych obecnie garaży ma biec droga, która połączy DK11 z ul. Kowanowską. Obecna organizacja ruchu w tym miejscu ulegnie więc zmianie. Gmina Oborniki aplikowała o dofinansowanie ze środków rządowych na budowę drogi. Na razie projekt znalazł się na liście rezerwowej z dużą szansą na otrzymanie wsparcia finansowego. 

Z budową drogi nie zgadza się kilku użytkowników garaży. Podnoszą m.in. kwestię wyceny nieruchomości (szerzej o sprawie niebawem w osobnym materiale). Większość zaakceptowało kwoty rekompensat i podjęło decyzję o opuszczeniu obiektów. Podczas wyprowadzek przy garażach gromadzone są śmieci. Rzecznik prasowy Krzysztof Nowacki jednoznacznie odniósł się do sprawy:

Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciele garaży zobowiązani są do uporządkowania swoich śmieci. Gmina nie może narażać podatników na dodatkowe koszty tylko dlatego, że ktoś nie chce posprzątać swoich odpadów.

 

W gminie Rogoźno trwa cykl zebrań sołeckich. Spotkania zaplanowano w 20 sołectwach, a ostatnie odbędzie się 29.09.2026 r. w Parkowie.
UWAGA! To ważna wiadomość dla wszystkich właścicieli nieruchomości. W Rogoźnie i Ryczywole trwają konsultacje Planów Ogólnych. Gminy wyznaczyły je w okresie wakacyjnym, kiedy wiele osób jest na urlopach i rzadziej śledzi urzędowe ogłoszenia. Mimo to warto szybko sprawdzić, co projekt Planu Ogólnego…
PPHU ABC Ogrody wykona nowe boisko w Jaraczu.
Powiedziałem pani Staroście, że nikt nie będzie decydował o tym, kogo zapraszam do Urzędu Miejskiego i z kim prowadzę rozmowy dotyczące spraw ważnych dla mieszkańców - to komentarz Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka do ustaleń naszej Redakcji.
Błażej Pacholski otrzymał tytuł "Zasłużonego dla Ocieszyna".
W najbliższych dniach ruszy pierwszy etap modernizacji Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie. Powiat podpisał umowę z firmą MOBIN na 605 tys. zł. Prace obejmą zachodnią część parteru i mają potrwać do końca października.
Starosta Obornicka opublikowała 10.08.2026 r. oświadczenie dotyczące sporu wokół inwestycji drogowych w powiecie. Poinformowała o wniosku o uchylenie głosowań Zarządu Powiatu z 28 lipca i ponownym wskazaniu zadań do dofinansowania.