Przejdź do głównej treści

Poseł Jakub Rutnicki rozmawiał na temat możliwości

| Łukasz | Lokalne
fot. ryczywol.pl

Poseł Jakub Rutnicki wizytował obiekty sportowe w Lipie i Ryczywole.

W piątek, tj. 4 października, Poseł na Sejm Jakub Rutnicki wizytował obiekty sportowe w Gminie Ryczywół. Jak informuje strona ryczywolskiego urzędu głównym tematem spotkania były kwestie związane z infrastrukturą sportową na terenie gminy. W rozmowach omówiono możliwości pozyskania dofinansowań na modernizację i rozwój obiektów w gminie. Poruszono m.in. kwestie nawadniania nawierzchni boiska na Stadionie w Ryczywole oraz boiska w Lipie, co ma na celu utrzymanie odpowiedniej jakości murawy na boiskach piłkarskich. Dyskutowano także o instalacji oświetlenia na tych obiektach sportowych, co pozwoliłoby na szersze ich wykorzystanie w okresie jesienno- zimowym. Omówiono również możliwość rozbudowy infrastruktury na Stadionie w Ryczywole tj. nowych wiat dla zawodników.

Co warto podkreślić w rozmowach uczestniczyli również prezesi klubów: Dariusz Grządzielewski i Mariusz Nowacki. Była więc okazja do bezpośredniego przekazania swoich uwag, ale także zgłoszenia swoich potrzeb.

W spotkaniu z posłem udział wzięli Wójt Gminy Ryczywół Roman Trzęsimiech oraz Przewodniczący Rady Gminy w Ryczywole Szymon Chmielewski.

{/gallery}2024/informacje/2024-10/04/rutek{/gallery}

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowie zakończyli swój udział w ogólnopolskim konkursie „Silni Polską!”, docierając aż do finału centralnego i uzyskując tytuł laureata. Nagrodą za wiele miesięcy pracy był wyjazd do Krakowa i udział w gali podsumowującej konkurs.
28.06.2001 Starostowie Christian Zuhlke - Luchow-Dannenberg i Jacek Koralewski - Powiat Obornicki podpisali w Objezierzu umowę o partnerstwie powiatów.
Gmina Oborniki pozyskała dofinansowanie do remontu szatni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rożnowie. Pieniądze pochodzą z programu "Szatnia na Medal - Edycja 2026".
Od 30.06.2026 r. kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami na moście na Wełnie w Obornikach. Wprowadzono ruch wahadłowy, zamknięto jeden pas oraz kładkę dla pieszych.
Na budowie obwodnicy Rogoźna zakończył się kolejny miesiąc robót. Drogowcy ułożyli warstwę ścieralną na prawie całym odcinku drogi głównej i wykonali nasadzenia zieleni.
Gmina Oborniki pojawiła się w rozmowie o możliwej lokalizacji stałej bazy wojsk USA pod Poznaniem. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wskazał, że w grę może wchodzić duży grunt blisko Biedruska.
Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.