Przejdź do głównej treści

Do potrzebujących trafiły dary także z Gminy Ryczywół

| Łukasz | Lokalne
fot. ryczywol.p

Mieszkańcy Gminy Ryczywół przekazali dary dla powodzian. Trafią one do Gminy Bystrzyca Kłodzka. 

Nie zatrzymuje się akcja pomocy powodzianom. Bez przerwy organizowane są kolejne zbiórki. Tak też jest w Gminie Ryczywół. Podziękowania za ogromne serca opublikował na swojej stronie ryczywolski urząd. Poniżej ich treść:

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Ryczywół za ogromną hojność i wparcie podczas zbiórki darów dla osób dotkniętych powodzią. Dzięki waszemu zaangażowaniu udało się zgromadzić artykuły, które trafiły do najbardziej poszkodowanych.
Szczególne podziękowania dla organizatorów tych zbiórek i osób zaangażowanych w transport ( firma GPG ŁUK-MAR Sp. z o.o.) i załadunek. Pan Przemysław Krzysztoń wykazał się wielkim poświeceniem koordynując zbiórkę w Gminnym Ośrodku Kultury. Zaangażowanie Pana Przemysława i pracowników GOK pozwoliły zebrać znacząca ilość darów. Transport dotarł do magazynu w Nysie skąd dary będą rozdysponowane według potrzeb do mniejszych miejscowości.

Pragniemy wyrazić wdzięczność Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryczywole za organizację drugiej zbiórki, której dary zostaną przekazane do miejscowości Wilkanów w Gminie Bystrzyca Kłodzka.
Jesteśmy dumni, że jako społeczność potrafimy jednoczyć się w trudnych chwilach i nieść pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Druhowie z OSP przekazali OSP Wilkanów agregat prądotwórczy i pomagali w lokalnych działaniach przy usuwaniu skutków powodzi. 
Dziękujemy za wkład i otwarte serca.

W weekend 13–14 września 2025 r. w Ryczywole odbywają się uroczystości 100-lecia budowy kościoła pw. św. Mikołaja. W programie znalazły się: piknik rodzinny, kulinarny pokaz Remigiusza Rączki, koncerty, wykłady historyczne i zielarskie, zwiedzanie kościoła oraz Msza św.
Ponad 1 mln zł wyniesie budowa kompleksu sportowego przy Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie. Inwestycja ma powstać do końca 2025 roku.
9 września zmarł Tadeusz Kasperek, pierwszy komendant Straży Miejskiej w Obornikach. Informację przekazał obornicki urząd.
W Centrum Rekreacji Oborniki trwa coroczna przerwa techniczna. Choć dla mieszkańców oznacza to chwilowy brak kąpieli, dla pracowników to najbardziej intensywne dwa tygodnie w roku.
Gmina Oborniki prowadzi wymianę tabliczek z nazwami ulic. Zakończył się kolejny etap.
Władze Rogoźna oddały hołd ofiarom II wojny światowej.
30 sierpnia 2025 r. mieszkańcy gminy Rogoźno wspólnie podziękują za tegoroczne plony. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Dożynki Gminne – wydarzenie łączące tradycję z rozrywką.