Przejdź do głównej treści

Wybory sołeckie w Sycynie

| Łukasz | Lokalne

Filip Henschke został wybrany sołtysem po raz trzeci. Tak zadecydowali mieszkańcy Sycyna.

W piątek, tj. 14 czerwca, w miejscowości Sycyn odbyły się wybory sołeckie. Spotkanie, które prowadził radny Jakub Przybysz, miało zdecydowanego faworyta. Wyniki głosowania to potwierdziły. Filip Henschke został wybrany po raz trzeci sołtysem. Pomagać mu będzie Rada Sołecka, którą utworzyli: Zenon Nowak, Stefan Człapa, Łukasz Lisiak, Katarzyna Lisiak, Jolanta Paluszkiewicz i Lucyna Gacek.

Henschke jest gospodarzem wsi od 2015 roku. Wcześniej był członkiem Rady Sołeckiej. Jednym z jego priorytetów jest walka o bezpieczną drogę do Popówka. 

Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim. 
Za tydzień rozpoczyna się remont mostu na rzece Wełnie w miejscowości Wełna. Przeprawa na czas prowadzonych prac zostanie wyłączona z ruchu!
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że woda w ryczywolskim wodociągu nadaje się do celów spożywczych i gospodarczych.
Dziewiąty raz odbyła się Sesja Obornickiej Rady Seniorów w Obornikach. Była okazja m.in. do złożenia życzeń.