Skip to main content


Podpisali umowę na budowę drogi gminnej Ślepuchowo - Żukowo

| Łukasz | Lokalne

Blisko 1,5 mln zł wyniesie przebudowa drogi gminnej Ślepuchowo - Żukowo. Burmistrz Obornik podpisał umowę na wykonanie inwestycji.

W ramach prac powstanie prawie 2 kilometrowy odcinek o nawierzchni asfaltowej. Gmina Oborniki na ten cel pozyskała milion złotych dofinansowania z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Przy podpisaniu umowy obecny był Radny Rady Powiatu oraz  sołtys Ślepuchowa Piotr Desperak, który od dawna zabiegał o realizację tej inwestycji - podał obornicki urząd.

Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. z Szamotuł. Umowę o wartości 1 410 890,41 zł podpisał z wykonawcą 18 kwietnia Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

O łączeniu funkcji sołtysa i radnej, ale i o Błażeju Pacholskim, rozmawialiśmy z Barabarą Bacic-Gaertner z Rożnowa.
Nowe centrum handlowe w Obornikach, ma być oddane do użytku jeszcze w tym roku. Kompleks handlowy będzie zlokalizowany przy ulicy Gołaczyńskiej, przy skrzyżowaniu z DK11.
Chcecie aktywnie zakończyć długi weekend i przy okazji wesprzeć zacny cel? Zapraszamy w niedzielę 2 czerwca o 14:00 na plac K. Marcinkowskiego w Rogoźnie.
Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski o przyznanie przez Zarząd Powiatu Obornickiego medalu „Zasłużony dla Powiatu Obornickiego”.
Wyróżnienia w konkursie "Miejsce Przyjazne Seniorom w Gminie Oborniki" zostaną przekazane 21 czerwca.  Podczas obrad Obornickiej Rady Seniorów poinformował o tym kierownik promocji Krzysztof Sroka. 
Trzecia Droga wywalczyła kolejne stanowisko w lokalnych władzach. Tym razem jest to funkcja drugiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Obornickiego.
Zarząd Powiatu Obornickiego otrzymał jednogłośnie absolutorium.