Skip to main content


Bezpieczniej przy Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku

| Łukasz | Lokalne
fot. powiatobornicki.pl

Powiat Obornicki wybudował nowe ogrodzenie panelowe przy Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku.

Dobiegły końca kolejne prace, poprawiające zarówno bezpieczeństwo uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku, jak i zwiększające estetykę zabytkowego parku. Wymieniony został stary, w wielu miejscach zniszczony już płot na nowe ogrodzenie panelowe. Zadanie objęło odcinek o długości 130 metrów biegnący wzdłuż świeżo wyremontowanej drogi gminnej. Wartość zadania to 25.143,66 zł - informuje strona internetowa starostwa. 

 

O łączeniu funkcji sołtysa i radnej, ale i o Błażeju Pacholskim, rozmawialiśmy z Barabarą Bacic-Gaertner z Rożnowa.
Nowe centrum handlowe w Obornikach, ma być oddane do użytku jeszcze w tym roku. Kompleks handlowy będzie zlokalizowany przy ulicy Gołaczyńskiej, przy skrzyżowaniu z DK11.
Chcecie aktywnie zakończyć długi weekend i przy okazji wesprzeć zacny cel? Zapraszamy w niedzielę 2 czerwca o 14:00 na plac K. Marcinkowskiego w Rogoźnie.
Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski o przyznanie przez Zarząd Powiatu Obornickiego medalu „Zasłużony dla Powiatu Obornickiego”.
Wyróżnienia w konkursie "Miejsce Przyjazne Seniorom w Gminie Oborniki" zostaną przekazane 21 czerwca.  Podczas obrad Obornickiej Rady Seniorów poinformował o tym kierownik promocji Krzysztof Sroka. 
Trzecia Droga wywalczyła kolejne stanowisko w lokalnych władzach. Tym razem jest to funkcja drugiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Obornickiego.
Zarząd Powiatu Obornickiego otrzymał jednogłośnie absolutorium.