Skip to main content


Przetarg na budowę obwodnicy Rogoźna – otwarcie ofert

| Marcin | Lokalne

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu ogłosił dzisiaj wynik otwarcia ofert w przetargu na budowę obwodnicy Rogoźna.

WZDW w Poznaniu podał pierwsze podsumowanie prowadzonego postępowania przetargowego. Na budowę obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 zamawiający przeznaczył kwotę 173 892 696,39zł.

Złożono 7 ofert, gdzie najtańsza jest na kwotę około 147 milionów, najdroższa na kwotę około 175 mln. W obecnych czasach największym problemem przy kalkulacji kosztów takich przedsięwzięć są koszty surowców.

W procesie przetargowym odwołanie do SIWZ zgłosiła jedna firma. Odwołanie to dotyczyło, w ocenie firmy złe sformułowanie w ramach projektu umowy klauzuli waloryzacyjnej, dotyczącej zmiany wysokości wynagrodzenia wykonawcy w sytuacji zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia wbrew wymaganiom zapisów ustawy Pzp, w sposób wypaczający ideę waloryzacji i będący sprzeczny z celem określonym w art. 439 ustawy Pzp, determinując jej nieefektywność i nierealność.

Już po fakcie złożenia odwołania do SIWZ można domyślać się, że mogą wystąpić odwołania do rozstrzygnięć przetargu.

Zestawienie ofert: 

źródło: Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu

 

O łączeniu funkcji sołtysa i radnej, ale i o Błażeju Pacholskim, rozmawialiśmy z Barabarą Bacic-Gaertner z Rożnowa.
Nowe centrum handlowe w Obornikach, ma być oddane do użytku jeszcze w tym roku. Kompleks handlowy będzie zlokalizowany przy ulicy Gołaczyńskiej, przy skrzyżowaniu z DK11.
Chcecie aktywnie zakończyć długi weekend i przy okazji wesprzeć zacny cel? Zapraszamy w niedzielę 2 czerwca o 14:00 na plac K. Marcinkowskiego w Rogoźnie.
Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski o przyznanie przez Zarząd Powiatu Obornickiego medalu „Zasłużony dla Powiatu Obornickiego”.
Wyróżnienia w konkursie "Miejsce Przyjazne Seniorom w Gminie Oborniki" zostaną przekazane 21 czerwca.  Podczas obrad Obornickiej Rady Seniorów poinformował o tym kierownik promocji Krzysztof Sroka. 
Trzecia Droga wywalczyła kolejne stanowisko w lokalnych władzach. Tym razem jest to funkcja drugiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Obornickiego.
Zarząd Powiatu Obornickiego otrzymał jednogłośnie absolutorium.