Skip to main content


Bieg Superbohaterów

| Marcin | Lokalne

W sobotę 13 kwietnia 2024 odbył się w Obornikach na Żwirkach, Bieg i Marsz Nordic Walking Charytatywny "Bieg Superbohaterów".

Impreza organizowana jest w celu zbierania środków finansowych dla podopiecznych Fundacji "Ja nie mogę czekać". Fundacja pomaga dzieciom z zaburzeniami rozwoju w szybkiej organizacji procesu terapeutycznego, dzięki pomocy fundacji wiele obornickich rodzin ma ogromne wsparcie i fachową pomoc.
Bieg Superbohaterów to impreza, w której czasie uczestnicy wcielają się w role swoich ulubionych superbohaterów-od Batmana po Kapitana Marvella. Kolorowo i radośnie z wspaniałym przesłaniem pomocy, wsparcia dla dzieci, ale i uznania i doceniania bardzo ciężkiej pracy, jaką wykonują pracownicy i osoby współpracujące z fundacją „Ja nie mogę czekać”.
W imprezie uczestniczyło 45 zawodników do 10 lat oraz 95 osób w wieku powyżej 11 lat.

 

O łączeniu funkcji sołtysa i radnej, ale i o Błażeju Pacholskim, rozmawialiśmy z Barabarą Bacic-Gaertner z Rożnowa.
Nowe centrum handlowe w Obornikach, ma być oddane do użytku jeszcze w tym roku. Kompleks handlowy będzie zlokalizowany przy ulicy Gołaczyńskiej, przy skrzyżowaniu z DK11.
Chcecie aktywnie zakończyć długi weekend i przy okazji wesprzeć zacny cel? Zapraszamy w niedzielę 2 czerwca o 14:00 na plac K. Marcinkowskiego w Rogoźnie.
Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski o przyznanie przez Zarząd Powiatu Obornickiego medalu „Zasłużony dla Powiatu Obornickiego”.
Wyróżnienia w konkursie "Miejsce Przyjazne Seniorom w Gminie Oborniki" zostaną przekazane 21 czerwca.  Podczas obrad Obornickiej Rady Seniorów poinformował o tym kierownik promocji Krzysztof Sroka. 
Trzecia Droga wywalczyła kolejne stanowisko w lokalnych władzach. Tym razem jest to funkcja drugiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Obornickiego.
Zarząd Powiatu Obornickiego otrzymał jednogłośnie absolutorium.