Przejdź do głównej treści

Powiat Obornicki nadal z programem "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością dla jednostek samorządu terytorialnego"

| Łukasz | Lokalne

Powiat Obornicki pozyskał kolejne środki na realizację programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością dla jednostek samorządu terytorialnego”.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Obornikach informuje, że Powiat Obornicki przystąpił ponownie do realizację programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością dla jednostek samorządu terytorialnego” edycja 2024 ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystenta osoby niepełnosprawnej jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności z wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki oraz osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności o stopniu znacznym, umiarkowanym jak również traktowane na równi do wymienionych.

Osoby biorące udział w programie mają możliwość skorzystania z pomocy asystenta m.in. przy wykonywaniu codziennych czynności, załatwieniu spraw urzędowych czy podejmowaniu aktywności społecznej.

Program ma na celu również przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, kulturalnych czy sportowych.

Powiat Obornicki na realizację programu pozyskał 146.340, 26 zł ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Źródło: powiatobornicki.pl

Przedstawiciele Komisji Infrastruktury Sejmu RP odwiedzą w środę Oborniki. W planach jest spotkanie z samorządowcami i wizytacja dworca kolejowego. 
Budowa obwodnicy Rogoźna wyraźnie przyspiesza. Na nowym odcinku drogi wojewódzkiej formuje się rondo, a ekipy prowadzą intensywne prace przy oświetleniu, kanalizacji i infrastrukturze rowerowej. Inwestycja jest gotowa już w 71%.
Przedstawiciele władz lokalnych złożyli w piątek życzenia pracownikom socjalnym. 
Bistro Kultowa wygrała przetarg na wynajem lokalu gastronomicznego w Rogozińskim Centrum Kultury.
Obornicki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowuje już atrakcje na 34. Finał WOŚP!
W niedzielę, 9 listopada w Kiszewie miało miejsce ważne wydarzenie. Tego dnia odsłonięto tablicę historyczno-edukacyjną.
W Ryczywole na Placu 1 Maja i ul. Czarnkowskiej trwają prace budowlane.