Skip to main content

Wyremontują drogę w Dąbrówce Ludomskiej

| Łukasz | Lokalne
fot. UG Ryczywół

Wójt Gminy Ryczywół podpisał umowę z firmą ANMAK z Rogoźna na remont drogi w Dabrówce Ludomskiej.

Inwestycja Gminy Ryczywół kosztuje ponad 350 tys. zł. Wykonawcą zadania jest rogozińska firma Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „ANMAK. Zgodnie z umową wyremontowane zostanie prawie 800 metrów drogi. Informacje podał Urząd Gminy w Ryczywole.

Miło nam poinformować, iż pierwsze w tym roku postępowanie przetargowe zostało pomyślnie zakończone i dnia 22 lutego 2024 roku Wójt Gminy Ryczywół – Pan Henryk Szrama podpisał umowę dotyczącą realizacji zadania: „Remont odcinka drogi nr 273529P Dąbrówka Ludomska - Smolarz do Gminy Rogoźno” oraz dokonał przekazania terenu budowy. Prace wykonywała będzie firma Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „ANMAK” z siedzibą w Rogoźnie, którą reprezentował właściciel Pan Paweł Wojtusik. W trakcie podpisywania umowy obecni byli również: Pani Natalia Janus – Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju oraz Pan Łukasz Krzyśko – Przewodniczący Rady Gminy. W ramach zadania wyremontowany zostanie odcinek drogi gminnej w Dąbrówce Ludomskiej o długości 793,3 mb. Umowna wartość inwestycji wynosi 350 043,74 zł, a termin jej wykonania to 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Bieg Superbohaterów

W sobotę 13 kwietnia 2024 odbył się w Obornikach na Żwirkach, Bieg i Marsz Nordic Walking Charytatywny "Bieg Superbohaterów".

Rogoźno pomaga Kasi

Zachęcamy do udziału w imprezie charytatywnej w Rogoźnie 14.04.2024! Zebrane pieniądze mają wesprzeć leczenie Kasi. Masa dobrych słów, sama chęć pomagania – bezcenne!

Modernizacja budynku komunalnego w Ryczywole przy ul. Mickiewicza 14

Zakończyła się modernizacja budynku komunalnego przy ul. Mickiewicza 14 w Ryczywole.

W OOK w Obornikach, trwa Festiwal Rzemiosła

Jeszcze warto odwiedzić dziedziniec OOK, gdzie od godziny 10:00 trwa zorganizowany przez Cech Rzemiosł Różnych w Obornikach oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – Festiwal Rzemiosła.

Oborniki. Powstanie miasteczko ruchu drogowego

Spółka Avenir Polska wykona miasteczko ruchu drogowego. Inwestycja powstanie w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

Szczegóły protestu rolników w Obornikach

Protest odbywać się będzie 4 kwietnia 2024r. od godziny ok. 10:00, na fragmencie ulicy Piłsudskiego w Obornikach. Zablokowany będzie krótki odcinek ul. Piłsudskiego od ul. Młyńskiej do żabki przy ul. Szpitalnej. Ulica Szpitalna będzie przejezdna!

Uwaga, 4 kwietnia zapowiadane są kolejne protesty rolników

Na 4 kwietnia 2024 roku planowane są kolejne ogólnopolskie protesty rolników. Ma dojść do strajków na drogach i w centrach miast. W planie jest m.in. "oblężenie" biur poselskich i senatorskich.