Skip to main content

Rogoźno pożegnało ś.p. Romana Szuberskiego

| Łukasz | Lokalne
fot. Moje Rogoźno

Tłumy pożegnały w sobotę ś.p. Romana Szuberskiego. Burmistrz Rogoźna spoczął na cmentarzu parafialnym w Rogoźnie.

Informacja o nagłej śmierci Burmistrza Rogoźna Romana Szuberskiego wstrząsnęła mieszkańcami gminy Rogoźno, ale także wieloma osobami daleko poza jej granicami. Wieść o tragedii spadła niczym grom z jasnego nieba i była przyjmowana z ogromnym niedowierzaniem. Człowiek, który oddawał swojemu miastu każdą chwilę kosztem niejednokrotnie spotkań z bliskimi, odszedł w jednej chwili. Zostawił po sobie ogrom zrealizowanych inwestycji, ale także pamięć o sobie, jako o człowieku oddanym innym, serdecznym i uśmiechniętym. Stawiał bowiem zawsze przed sobą maksymę: czyny, nie słowa. 

W sobotę padło wiele słów, które wzruszały najtwardszych. Ojciec Rogoźna, patriota, oddany Ojczyźnie tej dużej, jak i tej małej.  Urodzony w Rogoźnie był zawsze gotowy do działań na rzecz jego lepszego jutra. Troszczył się o swoją gminę i instytucje działające na ich terenie. Jak bardzo był kochany i szanowany pokazały tłumy, które towarzyszyły mu w jego ostatniej drodze. Miał przed sobą wiele planów. Bóg miał swoje. W sobotę 17 lutego po raz ostatni przeszedł ulicami swojego ukochanego miasta.

 Niech spoczywa w pokoju.

Bieg Superbohaterów

W sobotę 13 kwietnia 2024 odbył się w Obornikach na Żwirkach, Bieg i Marsz Nordic Walking Charytatywny "Bieg Superbohaterów".

Rogoźno pomaga Kasi

Zachęcamy do udziału w imprezie charytatywnej w Rogoźnie 14.04.2024! Zebrane pieniądze mają wesprzeć leczenie Kasi. Masa dobrych słów, sama chęć pomagania – bezcenne!

Modernizacja budynku komunalnego w Ryczywole przy ul. Mickiewicza 14

Zakończyła się modernizacja budynku komunalnego przy ul. Mickiewicza 14 w Ryczywole.

W OOK w Obornikach, trwa Festiwal Rzemiosła

Jeszcze warto odwiedzić dziedziniec OOK, gdzie od godziny 10:00 trwa zorganizowany przez Cech Rzemiosł Różnych w Obornikach oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – Festiwal Rzemiosła.

Oborniki. Powstanie miasteczko ruchu drogowego

Spółka Avenir Polska wykona miasteczko ruchu drogowego. Inwestycja powstanie w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

Szczegóły protestu rolników w Obornikach

Protest odbywać się będzie 4 kwietnia 2024r. od godziny ok. 10:00, na fragmencie ulicy Piłsudskiego w Obornikach. Zablokowany będzie krótki odcinek ul. Piłsudskiego od ul. Młyńskiej do żabki przy ul. Szpitalnej. Ulica Szpitalna będzie przejezdna!

Uwaga, 4 kwietnia zapowiadane są kolejne protesty rolników

Na 4 kwietnia 2024 roku planowane są kolejne ogólnopolskie protesty rolników. Ma dojść do strajków na drogach i w centrach miast. W planie jest m.in. "oblężenie" biur poselskich i senatorskich.