Przejdź do głównej treści

W Objezierzu powstanie oddział DGT

| oborniki.pl, eoborniki.pl | Lokalne

W Objezierzu powstanie oddział firmy Digital Green Technology. Inwestycja ma pochłonąć 2 mln dolarów. 

Burmistrz Obornik Tomasz Szrama spotkał się w poniedziałek, 4 grudnia z przedstawicielami firmy DGT Poland sp. z o. o., która już wkrótce rozpocznie swoją działalność z Objezierzu.

DGT (Digital Green Technology) jest to firma, która powstała w Korei, w roku 2000. Zajmuje się produkcją elektroniki, takiej jak wyświetlacze, układy sterujące PBA. DGT ma również bogate doświadczenie w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Pierwsza fabryka firmy DGT powstała w roku 2001 w mieście Huizhou w Chinach. 2 lata później DGT zostało oficjalnym dostawcą elektroniki do firmy Samsung Electronics. W roku 2016 firma otworzyła kolejną fabrykę w mieście Pattaya w Tajlandii. 

W roku 2023 powstaje kolejny oddział firmy na świecie. Na swoją lokalizację firma wybrała miejscowość Objezierze w gminie Oborniki. W początkowej fazie rozwoju firma planuje zatrudnienie 25 osób. W roku 2025 50 osób. Docelowo firma ma zatrudniać 70 osób.

Planowana inwestycja w gminie Oborniki to 2 miliony dolarów.

 

Lokalna Grupa Działania Trzech Rzek informuje o rozpoczęciu naboru wniosków o przyznanie grantu na opracowanie Koncepcji Smart Village.
Podróżni w Obornikach korzystają już z drugiego peronu, a pociągi jeżdżą nową nitką mostu kolejowego nad Wartą i dodatkowym torem – w mieście oraz w pobliskim Parkowie. PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły inwestycję wartą blisko 100 mln zł, sfinansowaną ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
Ponad 2,7 kilometra zmodernizowanych tras, nowe nawierzchnie asfaltowe, bezpieczne chodniki i odnowione pobocza – tak w skrócie wyglądają efekty wartego blisko 2,5 mln zł zadania, którego realizacja powoli dobiega końca.
Budowa obwodnicy Obornik w ciągu S11 czeka na postanowienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu — poinformowała wicewojewoda wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc.
Masz pomysł na działanie? Działasz społecznie? A może szukasz wsparcia dla swojej organizacji? W środę, 22 lipca, odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone Przystani NGO – inicjatywie stworzonej z myślą o integracji i rozwoju środowiska społecznego w gminie Oborniki.
Na początku sierpnia wystartuje nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2027 Gminy Rogoźno.
W piątkowy poranek LGD Kraina Trzech Rzek zorganizowała szkolenie dotyczące przygotowania wniosku o przyznanie pomocy na opracowanie koncepcji Smart Village.