Przejdź do głównej treści

V sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

| Przemek Szrama | Lokalne

W dniu wczorajszym, tj. 22.10.2012r., odbyła się V sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Na spotkaniu tym byli obecni: Przewodniczący Krzysztof Hetmański oraz Burmistrz Tomasz Szrama.

Podczas sesji młodzi rajcy miejscy zapoznali się z programami OOK i OCS na okres zimy. Przedstawili je kierownicy placówek: Piotr Kucharski i Adam Krasicki. Radni dowiedzieli się także o planach związanych z oświatą w gminie Oborniki.

Wielka radość zapanowała na sali sesyjnej, gdy Burmistrz Tomasz Szrama wspomniał o możliwości wyjazdu członków MRM do Sejmu i Senatu. Na koniec wszyscy udali się do Łazienek, gdzie w obecności Jacka Glapiaka zapoznali się z planami odnowy tego obiektu, ale i też sami zgłaszali propozycje co do przyszłej modernizacji i planów zagospodarowania tego obszaru.

W piątek 27.03.2026 r. po południu przywrócono ruch pociągów na odcinku Oborniki – Rogoźno. Linia była zamknięta od 8 marca z powodu prac modernizacyjnych. Zakończenie robót opóźniło się, a pasażerowie nie doczekali się oficjalnych komunikatów o zmianie terminu.
W sali konferencyjnej spółki Komsport odbył się Dzień Sołtysa. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. 
Tomasz Szrama pozostał przewodniczącym obornickiego koła Koalicji Obywatelskiej. 
Na budowę S11 na odcinku Piła-Szczecinek wpłynęło 14 ofert. Trwa analiza przedstawionych dokumentów.
W piątek, tj. 27 marca br., odbędzie się Msza Święta żałobna za duszę zmarłego Piotra Sitka.
Dobre wieści dla miłośników historii w powiecie obornickim! Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnęło nabór do programu „Ochrona zabytków 2026”, kierując ogromne środki do naszych gmin.
Budowa obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 osiągnęła poziom 76 proc. zaawansowania. Wykonawca zakończył już kluczowe prace związane z infrastrukturą podziemną i aktualnie koncentruje siły na obiektach inżynieryjnych oraz nowym układzie drogowym.