Przejdź do głównej treści

Poseł Porzucek: To wielka rzecz przede wszystkim dla mieszkańców gminy Ryczywół

| Łukasz | Lokalne

Została podpisana umowa na wykonanie projektu linii kolejowej Czarnków - Rogoźno - Wągrowiec.

Jeszcze kilka lat temu przywrócenie ruchu pasażerskiego na linii kolejowej Czarnków - Rogoźno - Wągrowiec wydawało się odległym pomysłem ocierającym się wręcz o sferę marzeń. Dziś wiadomo już, że pomysł ten jest coraz bliżej realizacji. W piątek 6 października podpisano umowę na wykonanie projektu linii kolejowej przebiegającej przez Ryczywół. Wydarzenie przyciągneło polityków, uczestniczył w tym wydarzeniu Poseł na Sejm RP Marcin Porzucek:

Dzięki modernizacji linii kolejowej Czarnków- Rogoźno-Wągrowiec przywrócony będzie po 30 latach ruch pasażerski.To wielka rzecz przede wszystkim dla mieszkańców gminy Ryczywół. Uzyskają możliwość wygodnego dojazdu do Obornik czy Poznania.

Koszt wykonania projektu wynosi 13,5 mln zł z publicznych pieniędzy. Szacuje się, że po modernizacji linii kolejowej mieszkańcy Czarnkowa będą mogli dotrzeć do Poznania w około 100 min. 

O linii kolejowej biegnącej przez Ryczywół mówi Robert Zimny:

 

Jeszcze tylko dziś można wesprzeć Schronisko „Azorek” w Obornikach, które pomaga zwierzętom nie tylko z gminy Oborniki, ale także z całego powiatu i okolic. Każda miseczka karmy to 5 zł – realna pomoc dla głodnych psów i kotów.
W grudniu rozpoczęła się wymiana pokrycia dachowego w budynku dawnej Gromadzkiej Rady Narodowej w Parkowie. Jest to pierwszy etap prac.
Zakończyła się inwestycja przy ul. Starorzecznej w Obornikach. Teren w rejonie prokuratury został gruntownie uporządkowany, zyskał nową nawierzchnię, oświetlenie i zieleń.
Czworo dzieci nagle straciła ojca. Nagła śmierć mieszkańca Siernik postawiła rodzinę w dramatycznej sytuacji.
Centrum handlowe Aura Park w Obornikach wprowadza system opłat parkingowych. Urządzenia obsłuży aplikacja APCOA Flow. Co ciekawe, na tablicach informacyjnych pojawiło się określenie „parkometry” – choć właściwsze wydaje się słowo „parkomaty”.
W Rogoźnie ma zostać zainstalowane lodowisko. Umiejscowione zostanie ono na Placu Karola Marcinkowskiego.
Nocne opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem spowodowały utrudnienia na wielu drogach.