Przejdź do głównej treści

Ryczywół. Zakończono prace przy budowie ul. Sosnowej

| ryczywol.pl, eoborniki.pl | Lokalne

W Ryczywole zakończono prace związane z budowa ulicy Sosnowej. 

Gmina Ryczywół realizuje kolejne inwestycje. W ostatnim czasie ukończono kilka ważnych prac.  W miejscowości Skrzetusz powstała w ostatnich miesiącach sieć kanalizacyjna, a np. w Tłukawach droga do Zawad. Urząd w Ryczywole pochwalił się zakończonymi ostatnio pracami także na ul. Sosnowej.

Miło nam poinformować, iż w ostatnich  dniach ukończono prace dotyczące inwestycji pn.: „Budowa drogi z kanalizacją deszczową – ul. Sosnowa w Ryczywole”, która to jest dofinansowana w kwocie 386 742,69 zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace realizowała firma P.I.H. KANVEX Alexander Alva z siedzibą w Chodzieży za kwotę 727 021,22 zł. W ramach inwestycji wybudowana została droga o nawierzchni z kostki brukowej, składająca się z dwóch odcinków o łącznej długości 296 metrów, wraz z chodnikiem i zjazdami. Inspektorami Nadzoru nad inwestycją byli: w zakresie branży drogowej Pan Paweł Głazik, w zakresie branży sanitarnej Pan Piotr Kledzik.

W Poznaniu podpisano 6.06.2026 r. porozumienie dotyczące utworzenia Wioślarskiego Centrum Treningowo-Szkoleniowego WCTS ROGOŹNO. To jedna z najważniejszych informacji dla lokalnego sportu w ostatnich latach i szansa na dalszy rozwój wioślarstwa nad Jeziorem Rogozińskim.
Powrót Bajki do centrum Obornik przestaje być jedynie zapowiedzią. Po ogłoszeniu przetargu przez PWiK zajrzeliśmy do dokumentacji projektowej i sprawdziliśmy, jak będzie wyglądał nowy obiekt, który ma powstać przy fontannie.
Od około miesiąca trwają prace na ul. Wojska Polskiego w Rogoźnie. Kierowcy wciąż muszą liczyć się z utrudnieniami i tymczasową organizacją ruchu, remont ma zakończyć się do końca czerwca.
30.05.2026 r. w Parku Niepodległości w Rogoźnie odbędzie się Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali dmuchańce, pianę party, animacje i strefę relaksu dla całych rodzin.
Na Rynku w Obornikach odbyły się 29.05.2026 r. Regionalne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 50-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Obornikach. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, medale i awanse dla strażaków PSP oraz druhów OSP.
29.05.2026 r. w Obornikach kierowcy nie przejadą przez rynek, a autobusy nie zatrzymają się na głównym przystanku. Utrudnienia potrwają od godz. 7:00 do 15:00 i są związane z Regionalnymi Obchodami Dnia Strażaka.
Do powiatu obornickiego trafią środki z programu „Ochrona Zabytków 2026”. Dotacje otrzymały kościoły w Wełnie i Objezierzu. Wręczenie promes odbyło się 21.05.2026 r. w Rogoźnie.