Skip to main content


Dożynki gminne w Lulinie za 7 dni. Na scenie wystąpi m.in. zespół Spontan!

| Łukasz | Lokalne

Zespół Spontan wystąpi podczas dożynek gminnych w Lulinie. Obornickie święto plonów odbędzie się 2 września.

Na polach już tylko w nielicznych miejscach pozostało zboże. Częściej można spotkać jeszcze zalegająca słomę. Oznacza to jednak, że czad dożynek nadszedł nieubłaganie. Tak też będzie za tydzień w Lulinie. Sołectwo położone na granicy gmin Oborniki i Szamotuły liczyła w 2021 roku 359 mieszkańców. Za tydzień stanie się centrum gminnego święta plonów.

Oborniczanie, którzy liczyli na atrakcyjny program dożynek mogą być rozczarowani. Szczególnie jeśli porównają ofertę artystyczną w sąsiednich gminach. W Ryczywole świeto plonów uświetnił zespól Classic. Za 2 tygodnie w rogozińskiej Garbatce pojawił się Sławomir ze swoim zepsołem. Jak na format gwiazd muzyki disco polo w Lulinie będzie bardzo skromnie. Na scenie wystąpi bowiem zespól SPONTAN, który ma w swoim dorobku takie utwory, jak Petarda, czy Dresiara.

Poniżej plakat dożynek w Lulinie. 

Wyróżnienia w konkursie "Miejsce Przyjazne Seniorom w Gminie Oborniki" zostaną przekazane 21 czerwca.  Podczas obrad Obornickiej Rady Seniorów poinformował o tym kierownik promocji Krzysztof Sroka. 
Trzecia Droga wywalczyła kolejne stanowisko w lokalnych władzach. Tym razem jest to funkcja drugiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Obornickiego.
Zarząd Powiatu Obornickiego otrzymał jednogłośnie absolutorium.
Podczas remontu małego mostu przeprawa będzie niedostępna dla aut. Co z pieszymi?
Prawie 8 mln zł będzie kosztował remont "małego mostu" w Obornikach. Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę z wykonawcą inwestycji.
Inwestycje celu publicznego z zakresu łączności publicznej posiadają szczególne ułatwienia w polskim prawie. Regulują je zapisy art. 46 Ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Chodzi o inwestycje związane z budową wież z instalacją radiokomunikacyjną.
Pociąg Jubilat o godz. 14:03 ruszył w podróż powrotną do Poznania. Do stacji końcowej dotrze o godz. 18:54. Zanim jednak tak się stanie czeka nas jeszcze sporo atrakcji.