fbpx

Rogoźno. To był dzień pełen uśmiechów

Plac Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie ponownie tętnił życiem. Dzień Dziecka zgromadził tłumy osób!

Wolno jadące samochody w okolicy Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie oznaczać mogą jedno. Na reprezentacyjnym placu w mieście odbywa się impreza. Kierowcy wczoraj usilnie starali się znaleźć wolne miejsce, aby zaparkować jak najbliżej Placu Karola. To nie było jednak łatwe. Piękna pogoda przyciągnęła tłumy osób, w których przeważali najmłodsi. To właśnie dzieci były bohaterami czwartkowego święta.

Na Dzień Dziecka organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Dosłownie oblężony został Titanic, co przypominało próbę zatopienia obiektu. Oczywiście mowa o dmuchanej zjeżdżalni. Kolejka na wejście na nią nie malała, a wręcz z każdą minutą od startu imprezy rosła w szybkim tempie. Ogromną publikę zgromadziły występy grup tanecznych, które oklaskiwali rodzice i dziadkowie. Dla tych odważniejszych czekała ścianka wspinaczkowa. Chętni mogli sprawdzić się na torze przeszkód, nad którym czuwał Zbigniew Chudzicki z OSiR-u. Dla sympatyków motoryzacji była nielada gratka. Na Placu Karola pojawiły się policyjne motocykle a także radiowóż. Gry i zabawy przygotowywali harcerze oraz grupa HEKSA. Oczywiście w takim dniu nie brakowało malowanek. 

Atrakcji było wiele, tak jak i choćby pysznych lodów. Nie może dziwić, że dzieci nie chciały wracać do domów.

Organizatorami Dnia Dziecka w Rogoźnie byli: RCK Rogoźno, Gmina Rogoźno,OSiR Rogoźno, Policja, Straż Miejska w Rogoźnie, ZHP.

Malwina Kmieciak (RCK Rogoźno):

Michał Zieliński (Wojewoda Wielkopolski)

Łukasz Zaranek (Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie)

Nagranie z Placu Karola Marcinkowskiego: