fbpx

Kolejne pieniądze dla Ocieszyna i Parkowa

Kolejne inwestycje zostaną wykonane w Ocieszynie i Parkowie. Będzie to możliwe dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

 Samorząd Wojewódzki opublikował dzisiaj wyniki Xlll edycji konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś. Na liście inwestycji, które otrzymały wsparcie finansowe, znalazły się propozycje z gmin Oborniki i Rogoźno. Tym sposobem w Ocieszynie zostanie zagospodarowany teren wokół świetlicy. W Parkowie natomiast powstanie boisko do siatkówki z urządzeniem street workout i siłownią zewnętrzną. 

Pięknieje wielkopolska wieś to sztandarowy i cieszący się ogromnym zainteresowaniem konkurs dotacyjny programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Do tegorocznej, już XIII edycji wpłynęły 243 wnioski. Wszystkie projekty oceniono pod względem formalnym, a 226 zakwalifikowano do oceny merytorycznej.

29 maja 2023 roku Sejmik Województwa Wielkopolskiego wyraził zgodę na dofinansowanie aż 175 projektów i zawarcie w tej sprawie umów. Warto zaznaczyć, iż w tym roku maksymalna kwota dotacji dla jednego projektu wynosi 70 000 zł. Łączna kwota środków przyznanych z budżetu województwa w XIII edycji konkursu Pięknieje wielkopolska wieś wynosi ponad 9,3 mln zł.

Projekty dofinansowane w ramach konkursu należy zrealizować najpóźniej do 15 listopada 2023 r. - informuje UMWW.

Dziękuję burmistrzowi Obornik Tomaszowi Szramie oraz pracownikom Gminy Oborniki za merytoryczne wsparcie i bezcenną pomoc w przygotowaniu wniosku, a także Jarosławowi Maciejewskiemu za pomoc w napisaniu przed laty "Sołeckiej strategii rozwoju" i za dostrzeżenie w nas potencjału - czytamy we wpisie Błażeja Pacholskiego na facebooku.

Zadowolenia nie kryje także radny Adam Nadolny: Cieszę się, że coraz więcej funduszy trafia na tereny wiejskie. Parkowo zyska tym razem sportowe boisko i siłownię. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Oby było jeszcze więcej tego typu powodów do radości w przyszłości.

 

Parkowo: Rewitalizujemy centrum wielkopolskiej wsi – budujemy boisko do siatkówki z urządzeniem street workout i siłownią zewnętrzną w Parkowie 70 000,00 zł.

Ocieszyn: Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Ocieszynie 61 439,00 zł