Przejdź do głównej treści

Kolejne pieniądze dla Ocieszyna i Parkowa

| Łukasz | Lokalne

Kolejne inwestycje zostaną wykonane w Ocieszynie i Parkowie. Będzie to możliwe dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

 Samorząd Wojewódzki opublikował dzisiaj wyniki Xlll edycji konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś. Na liście inwestycji, które otrzymały wsparcie finansowe, znalazły się propozycje z gmin Oborniki i Rogoźno. Tym sposobem w Ocieszynie zostanie zagospodarowany teren wokół świetlicy. W Parkowie natomiast powstanie boisko do siatkówki z urządzeniem street workout i siłownią zewnętrzną. 

Pięknieje wielkopolska wieś to sztandarowy i cieszący się ogromnym zainteresowaniem konkurs dotacyjny programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Do tegorocznej, już XIII edycji wpłynęły 243 wnioski. Wszystkie projekty oceniono pod względem formalnym, a 226 zakwalifikowano do oceny merytorycznej.

29 maja 2023 roku Sejmik Województwa Wielkopolskiego wyraził zgodę na dofinansowanie aż 175 projektów i zawarcie w tej sprawie umów. Warto zaznaczyć, iż w tym roku maksymalna kwota dotacji dla jednego projektu wynosi 70 000 zł. Łączna kwota środków przyznanych z budżetu województwa w XIII edycji konkursu Pięknieje wielkopolska wieś wynosi ponad 9,3 mln zł.

Projekty dofinansowane w ramach konkursu należy zrealizować najpóźniej do 15 listopada 2023 r. - informuje UMWW.

Dziękuję burmistrzowi Obornik Tomaszowi Szramie oraz pracownikom Gminy Oborniki za merytoryczne wsparcie i bezcenną pomoc w przygotowaniu wniosku, a także Jarosławowi Maciejewskiemu za pomoc w napisaniu przed laty "Sołeckiej strategii rozwoju" i za dostrzeżenie w nas potencjału - czytamy we wpisie Błażeja Pacholskiego na facebooku.

Zadowolenia nie kryje także radny Adam Nadolny: Cieszę się, że coraz więcej funduszy trafia na tereny wiejskie. Parkowo zyska tym razem sportowe boisko i siłownię. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Oby było jeszcze więcej tego typu powodów do radości w przyszłości.

 

Parkowo: Rewitalizujemy centrum wielkopolskiej wsi – budujemy boisko do siatkówki z urządzeniem street workout i siłownią zewnętrzną w Parkowie 70 000,00 zł.

Ocieszyn: Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Ocieszynie 61 439,00 zł

 

 

 

Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Obornikach przyniosła nie tylko najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok, ale także kilka interesujących momentów, które mogą mieć znaczenie w lokalnej polityce.
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.
W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.
W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.
Napij się wody - to nowa akcja rogozińskiego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. 
Wójt Gminy Ryczywół Roman Trzęsimiech otrzymał absolutorium i wotum zaufania. Radni podjęli uchwały podczas piątkowej sesji Rady Gminy w Ryczywole.
W środę, 24.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na stadion przy ul. Objezierskiej i do Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika 10. W programie są mityng lekkoatletyczny, sztafeta 4x400 mix dla amatorów i spotkanie autorskie.